Android jelly bean 4.1 - Zmiana ikon w folderach

Witam,

Mój problem polega na tym, iż kompletnie nie wiem w jaki sposób mógłbym zmienić ikonę folderu na pulpicie dopiero co utworzonego ? Owszem, zainstalowałem kilka aplikacji do personalizacji folderów,ikon, jednakże aplikacje te ( bynajmniej nie znalazłem w opcjach ) nie dają możliwości zmiany ikon folderów a jedynie aplikacji. Istnieją również programy do tworzenia folderów i zmiany ikon, jednakże nie przypadły mi do gustu z powodu efektów przejścia. Najbardziej odpowiada mi efekt zwykłego standradowego Androida.

Moje pytanie brzmi : W jaki sposób mógłbym zwyczajnie zmienić ikonkę nowego utworzonego folderu bez udziwnień ?

Pozdrawiam.

CM10 lub CM9

W stocku nie możesz.

CM10 nie wchodzi w grę, chcę zmienić ikonę w w standardowym touchwiz .

Zmienić ikonę folderu możesz najprościej przy użyciu innego launchera.

Prawdę pisząc to co mam najbardziej mi odpowiada - stanrdardowy Touchwiz - rozumiem, że jest to niemożliwe aby zmienić ikonę folderu bedąc na touchwiz ?

Pewnie się da ale trzeba by podmieniać pliki ikon w systemie, ja się na tym nie znam, ale ktoś kto przygotowuje custom romy powinien wiedzieć do którego pliku trzeba się dobrać, powinieneś zapytać na forum.android.com.pl, albo na xda.

Można wiedzieć co ci się tak spodobało w touchwiz? ostatnio widziałem ten launcher na jakimś galaxy mini (android 2.3) i był tragiczny.