Android kasuje najstarszą historię połączeń

Hej, zauważyłem, że najstarsze połączenia są automatycznie kasowane z historii. Udało mi się znaleźć info, że android przechowuje 500 połączeń i automatycznie kasuje najstarsze.
Czy da się tą liczbę zwięszyć bez rootowania systemu?

Android 7.0

1 polubienie

Kiedyś też się tym interesowałem i nie udało mi się znaleźć sposobu, aby zwiększyć ten limit systemowo. Być może jakieś dialery mają taką możliwość.
Jeśli jednak chodzi tylko o to, aby mieć dostęp do listy połączeń powyżej tych 500 - to proponuję taki sposób, z którego sam korzystam: ściągnąć program SMS Backup & Restore ( jest wersja bezpłatna, jak i pro) i tam można ustawić robienie kopii zapasowej listy połączeń. Można ustawić, co ile ma taka kopia się tworzyć, ile kopii wstecz ma być przechowywane i czy ma być wysyłana poza telefon ( Dropbox, Google Drive, własny serwer). Kopie przechowywane są w plikach XML, więc w razie czego łatwo je wyedytować i poszukać interesującego nas połączenia. Można też szybko przywrócić interesujący nas przedział czasowy i sprawdzić połączenie na liście w telefonie — jak kto woli.

to właśnie chyba nie jest kwestia dialerów. Bo przecież dialery odczytują historię z aplikacji systemowej, a wszedłem z ciekawości w aplikację systemową i tam lista jest tak samo długa jak i w dialerze.

Ja dosyć dużo dzwonię i w moim przypadku wygląda to tak, że po niecałych 2 tygodniach usuwają mi się najstarsze połączenia. Korzystam z diallera True Phone Dialler i bardzo lubię funkcję wyszukiwania pasujących numerów po wprowadzeniu załóżmy 3 cyfr. Czasem potrzebuję wrócić do numerów sprzed miesiąca i niestety ich już nie ma.

Czy ta aplikacja sms backup jest jakoś połączona z diallerem? Chodzi mi o to, czy dialler może korzystać z bazy historii sms backup, który ma listę w zasadzie nielimitowaną?

Niestety nie — aplikacja robi backup aktualnej listy i tyle. Potem możemy ją przywrócić lub też szukać numeru w pliku XML, w którym backup jest trzymany. Kiedyś też były apka, która wykorzystywała Gmaila do takiego backupu: każde połączenie było osobnym mailem z numerem, datą i czasem połączenia. Ale także tutaj trzeba było potem sprawdzać to w Gmailu, a nie przez dialer. Zatem obawiam się, że bez rootowanie się nie obędzie, bo wszelkie metody, jakie na szybko znajduję, właśnie tego wymagają.

Szkoda trochę. Myślałem, że to windows phone jest ograniczony, a android z taką pierdołą też się nie popisuje. Rootowanie raczej odpada, bo to gra niewarta świeczki. Szkoda, że google nie pomyśli o zwiększeniu limitu, bo w obecnych smartphonach jest tyle miejsca na dane, że mogłaby być to liczba z kilkoma zerami jeszcze. No, ale widocznie wszystkim wystarcza taka długość historii. Dzięki za info, no i jakoś trzeba sobie poradzić w takim razie bez tej funkcji.