Android KitKat - Jak ustawić inną tapetę na ekranie blokady?

Witam,

Ostatnio zakupiłem tablet Acera z KitKatem, ustawiłem sobię tapetę ale już ekranu blokady nie idzie zmienić, zanim zaczniecie mówić żebym sprawdził to i to , to powiem wam że przeczesałem wszystkie ustawienia w tablecie i nie mogę tego znaleźć, jakieś pomysły macie moji drodzy ?

Pozdrawiam

Swojko172

Zainstaluj sobie "Xposed Installer’ i ściągnij do niego moduł “GravityBox[KK]” tam znajdziesz opcję ustawień ekranu blokady. Tu masz opis: http://www.dobreprogramy.pl/kamilrdm/Odmieniamy-i-przyspieszamy-Androida-cz.-2-Xposed-Framework-oraz-przydatne-moduly,59863.html

Dzięki za pomoc zaraz oblukam to i jak coś nie będzie działać to dam znać. Jeszcze raz dzięki.

Tak na marginesie; Xposed działa tylko na zROOTowanych urządzeniach. Zrób ROOT, a dopiero potem instaluj Xposed z jego modułami.

Root i xposed dla tapety? Chyba żartujecie. Tapetę, również blokady, można ustawić przez pierwszą lepszą galerię zdjęć. Poza tym nie bardzo wierzę, że nie można tego zrobić przez system. Nie spotkałem się nigdy z brakiem takiej możliwości.

W tabletkach Lenovo (konkretniej, dla przykładu A3500FL) wystarczy wyłączyć/zablokować “Launcher3”, aby pozbyć się możliwości zmiany tapety na ekranie blokady (przynajmniej tak jest od aktualizacji do 4.4.2).

Co do problemu, możliwość i lub miejsce opcji związanej ze zmianą tapety dla tego ekranu jest zależna najwyraźniej od samego producenta. W telefonie LG jaki posiadam opcja, ta znajduje się w Ustawienia-Ekran blokady, a w w/w Lenovo w Ustawienia-Wyświetlacz-Lock screen wallpaper/tapeta ekranu blokady.

Jak jest w Acer’ach, tego nie wiem, może przy próbie ustawienia tapety ogółem, wyświetlona może zostać opcja gdzie daną grafikę ma system zastosować (w moim LG jest to proponowane).

Cześć.

 

Zobacz to:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Tech7.KitKatLockScreen&hl=pl

 

Pozdrawiam,

jakubgross

 

No to kicha bo z tego co wiem i szukałem na necie to mój tablet niestety nie jest rootowalny na obecną chwilę a szkoda bo ma dobre parametry, jest tani no i niestety ma dużo bloatwaru. ehh.

 

 

Ja przetrząsłem cały system i ani śladu o tej funkcji zmiany tapety w ekranie blokady.

 

 

 

Dzięki za dobrą radę ale jednak nie skorzystam, ten program ściąga jeszcze jakieś inne podejrzane aplikacje na urządzeniu na którym ta aplikacja jest zainstalowana.

Ale sama aplikacja spełnia swoje zadanie?

Aż nie do uwieżenia, że na androidzie nie można zmienić tapety. :stuck_out_tongue:

 

Nie testowałem aplikacji bo jak mówiłem jakieś syfy chce zaciągać.

No niestety ten tablet nie ma takiej opcji, szukałem wszędzie i nic. :frowning: