Android lollipop 5.0.2 - strony po WiFi wolno się wczytują

Witam. Po aktualizacji z systemu KitKat 4.4.2 na system lollipop 5.0.2 pojawiły się problemy z wifi. Mój telefon to Lg g2 mini. Smartfon łączy się z internetem jednak strony i aplikacje długo się ładują. Wcześniej nie było tego problemu. Router to linksys E900 N300. Zmieniałem już ustawienia w routerze jednak to nic nie pomogło. Przywróciłem ustawienia fabryczne telefonu i też nic. Naprawiłem aktualną wersję lollipopa za pomocą programu pc suite i pomogło na krótką chwilę. Najciekawsze jest to że u kumpla w domu na innym routerze, też linksysa smartfon działa bez zarzutu, strony i aplikacje ładują się szybko tak jak przed aktualizacją na lollipopa. Ustawiłem router u siebie tak jak u kolegi ale nic to nie zmieniło. Firmware routera aktualny. Mam nadzieję że ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem. Proszę o pomoc. Dzięki.

Po pierwsze spróbuj zmienić kanał Wifi w routerze - miałem tak u siebie w domu, że na auto rwało mi połączenia… W pracy zaś na auto było ok. Pewnie w bloku sporo sieci się nakłada na siebie i stąd problem.

W telefonie poza ustawieniami fabrycznymi spróbowałbym hard reset.

https://www.youtube.com/watch?v=GE0QgLjnw7s

Witam. Niestety hard reset nie pomógł. Zmiana kanału wi-fi tez nie. Jakieś inne pomysły? Dzięki.

Jak telefon reaguje na inne sieci WiFi? Działają czy też są problemy? Może być usterka sprzetu i wtedy tylko serwis.

Telefon na inne sieci reaguje bardzo dobrze działa jak przed aktualizacją. Tak jak pisałem na początku problemy pojawiły się po zmianie systemu na lollipop 5.0.2 wcześniej było wszystko OK. Zainstalowałem dzisiaj aplikacje DNSet i pomogło jednak nie wiem czy używanie tego programu jest bezpieczne?

Nie znam tego programu więc nie odpowiem.