Android Market inaczej- wszystko da się skopiować,korzystać?

Znalazłem w necie stronkę podobną do Android Market tylko w deczko bardziej skośno-krzaczastym języku, oferuje w sumie to samo co AM, apk są w sumie chyba identyczne więc można stwierdzić, że to samo jest, pytanie tylko jak sprawa z bezpieczestwem skorzystania wygląda by sobie coś z tego wziąść na fona i czy ta apa będzie bezpieczna i nie sprowadzi mi tow. trojanów, keylogerów i innych skośnych z KC KPCH, da radę brać apk. czy raczej nie bardzo.

G.AM. nie mam i mieć nie będę bo nie widzi mi się proces rejestracji i ich pogięta polityka wyciągania wszelkich informacji z użytkownika z rozmiarem buta włącznie.

Stronka: http://www.hiapphere.com/

Przy okazji luknął by ktoś tu: viewtopic.php?f=2&t=507182

ja bym toam nie ryzykował. Już Android market (google play) nie jest w 100% bezpieczny a co dopiero takie centra aplikacji…

Co za problem zrobić format, jeżeli okaże się że aplikacje są zainfekowane.

Poza tym są antywirusy na andorida, również darmowe.

Ale przepraszam bardzo, jaki jest sens korzystać z tego czegoś skoro można mieć oficjalnie i bardziej bezpiecznie z google play?

Dla mnie to chodzenie na około, które i tak nie zmieni polityki google.

to w takim razie odpowiedz sobie na pytanie po co kupowałeś Androida? Przecież to ta sama polityka :wink:

Mimo wszystko nadal nie można zjeść ciastka i mieć ciastka.

No fakt , ale jednak i tak jest dużo bardziej bezpieczny jesli chodzi o same .apk co z resztą można sprawdzić jesli nie w google to choć na virus total.com.

Wiesz co nie zdarzyło mi się jeszcze aby ściągnąć coś co by miało jakieś wady (ściągnąłem parę .apk na próbę i do -fakt- korzystania bo były za darmo; premium, no i była okazja, i działają dobrze, porównałem je z tymi w Andorid Market i muszę powiedzieć, że są identyczne, niczym nie różnią sie od tego co oferuje producent, a czy mają coś zaszyte… hmmm…

tu nie mam pewności na 100%, ale myśle, że chyba nie, każda .apk to plik java można go wyedytować , jeśli nie w javie to choćby w C++, czy innym programistycznym i zobaczyć co ma w środku, więc to chyba, plus opinie użytkowników by nie przeszło. Z resztą jak piszesz są przecież av.

Można, ale nie tak dokońca za darmo, pewnie,że lepiej mieć AM na smartfonie i mieć spokój i wygodę i jakieś bezpieczestwo, też bym miał konto na Google Play gdyby jednak nie ta polityka w sprawie zbierania informacji którymi niechce się dzielić z Goolge, jeśli by od tego odeszli to proszę bardzo nawet dziś otwieram tam konto.

Co do samego Androida- no nie dokońca bo tu masz jakieś pole wyboru i możliwości działania, które przynjamiej w części Możesz skonfigrować i zabezpieczyć.