Android Market inaczej- wszystko da się skopiować,korzystać?


(Masaj) #1

Znalazłem w necie stronkę podobną do Android Market tylko w deczko bardziej skośno-krzaczastym języku, oferuje w sumie to samo co AM, apk są w sumie chyba identyczne więc można stwierdzić, że to samo jest, pytanie tylko jak sprawa z bezpieczestwem skorzystania wygląda by sobie coś z tego wziąść na fona i czy ta apa będzie bezpieczna i nie sprowadzi mi tow. trojanów, keylogerów i innych skośnych z KC KPCH, da radę brać apk. czy raczej nie bardzo.

G.AM. nie mam i mieć nie będę bo nie widzi mi się proces rejestracji i ich pogięta polityka wyciągania wszelkich informacji z użytkownika z rozmiarem buta włącznie.

Stronka: http://www.hiapphere.com/

Przy okazji luknął by ktoś tu: viewtopic.php?f=2&t=507182


(xomo_pl) #2

ja bym toam nie ryzykował. Już Android market (google play) nie jest w 100% bezpieczny a co dopiero takie centra aplikacji...


(sadaj72) #3

Co za problem zrobić format, jeżeli okaże się że aplikacje są zainfekowane.

Poza tym są antywirusy na andorida, również darmowe.


(Piotrek2255) #4

Ale przepraszam bardzo, jaki jest sens korzystać z tego czegoś skoro można mieć oficjalnie i bardziej bezpiecznie z google play?

Dla mnie to chodzenie na około, które i tak nie zmieni polityki google.

to w takim razie odpowiedz sobie na pytanie po co kupowałeś Androida? Przecież to ta sama polityka :wink:

Mimo wszystko nadal nie można zjeść ciastka i mieć ciastka.


(Masaj) #5

No fakt , ale jednak i tak jest dużo bardziej bezpieczny jesli chodzi o same .apk co z resztą można sprawdzić jesli nie w google to choć na virus total.com.

Wiesz co nie zdarzyło mi się jeszcze aby ściągnąć coś co by miało jakieś wady (ściągnąłem parę .apk na próbę i do -fakt- korzystania bo były za darmo; premium, no i była okazja, i działają dobrze, porównałem je z tymi w Andorid Market i muszę powiedzieć, że są identyczne, niczym nie różnią sie od tego co oferuje producent, a czy mają coś zaszyte... hmmm...

tu nie mam pewności na 100%, ale myśle, że chyba nie, każda .apk to plik java można go wyedytować , jeśli nie w javie to choćby w C++, czy innym programistycznym i zobaczyć co ma w środku, więc to chyba, plus opinie użytkowników by nie przeszło. Z resztą jak piszesz są przecież av.

Można, ale nie tak dokońca za darmo, pewnie,że lepiej mieć AM na smartfonie i mieć spokój i wygodę i jakieś bezpieczestwo, też bym miał konto na Google Play gdyby jednak nie ta polityka w sprawie zbierania informacji którymi niechce się dzielić z Goolge, jeśli by od tego odeszli to proszę bardzo nawet dziś otwieram tam konto.

Co do samego Androida- no nie dokońca bo tu masz jakieś pole wyboru i możliwości działania, które przynjamiej w części Możesz skonfigrować i zabezpieczyć.