Android - nieoczekiwane zabieranie srodków z konta

Mam taki nietypowy problem: pomimo wyłączenia transmisji danych (nawet 3g wyłaczone) co jakis czas zabierane mam 2 zl z konta orange free na karte (ok 1 gb darmowego transeru do wykorzystania). Zauważyłem także ze pomimo wyłączonych aktualizacji systemu one notorycznie się włączają. Dziś sprawdziłem stan konta, zauważyłem także że wczoraj program Aktualizacja systemu włączył się i sprawdził aktualizacje (czas ostatniego sprawdzenia). Czy ta właśnie aplikacja może być tego powodem? A jeśli tak, to jak ją ostatecznie wyłączyć? Wersja androida 4.2. W statystykach użycia danych widać ze system android pobrał 308 kb za okres 22.04 - 21.05.

a nie wysyłałeś sms na bezpłatne numery tel. np. 60433…  itp

Nie. Wszelkie połączenia i smsy wykonuję tylko na zaufane numery. Zastanawiają mnie te połączenia systemu w celu sprawdzania aktualizacji mimo że 3g i dane pakietowe wyłączone. Czasem korzystałem z neta za pomocą przeglądarki i nic nie zabierało. Sprawdzałem na stronie orange i mam wciąż do wykorzystania jakieś 1,2 gb. Taka sytuacja ze znikaniem pieniędzy z konta powtarza się mniej więcej raz w miesiącu. Poprzednio mając nokię 6300 nie miałem tego problemu.