Android, Nju - bardzo duży "Czas bez sygnału" w statystykach

Problem zauważyłem na Lenovo K6 Power i na Moto G i tylko na karcie Nju (z rachunkiem, jeśli to istotne). Teraz w Moto G siedzi zwykły prepaid Orange i jest wszystko ok (0% bez zasięgu). Nie jets to w ogóle zależne od zasięgu czy ilości przemieszczania się. Moto G potrafił mieć w nocy leżąc w tym samym miejscu w dobrym zasięgu ponad połowę tzw. czasu bez sygnału.

Na Playu kiedyś też miałem czas pracy bez zasięgu, ale był dużo mniejszy.

Przeglądałem inne fora i spotkałem kogoś forum na “E” z podobnym problemem w SGS4. Chyba żadnych ubocznych objawów prócz tej statystyki nie ma.

Z czego to może wynikać?

http://imgur.com/OMTxV7U

Wygląda na to, że funkcja “deep sleep” nie działa Ci prawidłowo.
Spróbuj dodzwonić się na swój telefon w trakcji rzekomego braku sygnału w nocy i sprawdzisz, czy tylko statystyki tak mają, czy rzeczywiście traci sygnał.

Ja miałem duży wskaźnik bez zasięgu w statystykach jak nie doładowałem konta i mogłem tylko odbierać połączenia przychodzące.
Obniżyli mi chyba priorytet sieci 4G i telefon tracił sygnał podczas przełączania w tryb “deep sleep”. Od razu po doładowaniu konta wszystko wróciło do normy.
Co ciekawe wybór sieci manualny 3G, a potem przełączenie na 4G nie odnosiło skutku przy zablokowanych rozmowach wychodzących.

No właśnie, tylko jak sprawdzić, skoro zasięg jest? Każdy może się dodzwonić? W nocy mogę sprawdzić, ale raczej nic to nie zmieni, pewnie się dodzwonię.

Najdziwniejsze jest to, że to co widać na zdjęciu to jest z okresu, kiedy telefon był akurat prawie zawsze w dobrym zasięgu.Gdy w innym okresie byłem faktycznie na braku albo krawędzi zasięgu, nie było aż tyle czasu offline. Wtedy też bateria szybciej schodziła niż normalnie, to normalny objaw.

Akurat mam nju z rachunkiem, więc nie ma raczej problemów z priorytetami. Chociaż kto wie, może Orange ma Nju gdzieś.

Sprawdziłem dziś rano.
Po nocy było 9g 30m na baterii, ok 3 minuty “bez sygnału”. Po 20 minutach śniadania, w którym sygnał na 100% był ten czas wzrósł do 20 minut bez sygnału. Teraz jest 16g 6m online, z czego 1g 46m jako bez sygnału.
Pokombinuję coś z ustawieniami sieci jeszcze.