[Android] Odbiór i odblokowanie ekranu przyciśnięciem

Za niedługo moja mamuśka będzie przedłużać umowę z operatorem sieci komórkowej i tym samym będzie brała nowy telefon. Z racji tego, że ostatnio nadrobiła trochę technologicznie i już nie uważam, że powinna ograniczyć się do obsługi pralki i kalkulatora pomyślałem, że może zainteresować się smartfonem z Androidem. Niestety z doświadczenia wiem, że jednak nie radzi sobie z odbieraniem i odrzucaniem rozmów przy pomocy przesunięcia palcem po ekranie. Nagle wpada w panikę i “mizia” ekranik wszędzie, ale nie tam, gdzie trzeba. Jest zatem jakiś sposób, żeby w telefonie z Androidem wykonywać te czynności poprzez wciśnięcie któregoś z przycisków albo jakiś program, który podczas połączenia przychodzącego pokaże na ekranie 2 przyciski (pokaż i odrzuć), które będzie można wcisnąć bez odblokowywania ekranu?

Wybierzcie telefon, który ma przyciski odbierania i odkładania :slight_smile:

Cóż - wcześniej mamuśka miała Nokię 5800, w której są przyciski zielonej i czerwonej słuchawki, ale działały one tylko wtedy, gdy ekran telefonu był odblokowany. Poza tym mamuśka nie jest wymagającą osoba więc na 99% wybierze telefon za złotówkę.