Android odtwarzacz mp3 zatrzymuje odtwarzanie bez przyczyny

Mam taki problem android 4.x telefon Nexus 5.

Podczas odtwarzania mp3 z standardowego systemowego odtwarzacza przy zablokowanej klawiaturze i ekranie zupełnie losowo zacina się odtwarzacz. Tak jakby naciskał pauzę. Wszystkie aplikacje mam wyłączone, nawet nie działają w tle. Wyłączone WIFI, wyłączone wszystko co może być. Czasami się zacina po minucie, czasami po pół godziny ale jednak. Nie ma też żadnych komunikatów.

 

O co może chodzić?

Od jakiegoś czasu mam to samo na S2 4.1.2 JB. Dodatkowo zauważyłem, że kompas przestał prawidłowo działać. Źle pokazuje kierunki świata, jak również nieprawidłowo reaguje na obrót względem nich. Nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego. Po prostu zauważyłem te dwie rzeczy mniej więcej w tym samym czasie.

Moja wersja Androida to 4.4.4

 

Kompasu nie używam.

na xperii SP był u mnie taki problem dla androida 4.1.  - wina jak gdzieś doczytałem była po stronie systemu, który nie potrafił wykorzystać dostępnego RAM; pomogła dopiero dedykowana aktualizacja androida (problem dotyczył każdego playera - i walkmana i innych)

gdzie można zgłosić ten bug? Dzisiaj słuchając muzyki zatrzymała mi się około 20 razy w przeciągu godziny. Mój poziom irytacji jest już tak ogromny że zastanawiam się nad zmianą smartfona ponieważ nie potrafię sobie rozwiązać tego problemu.

 

Czy to nadaje się do reklamacji w sklepie gdzie go kupiłem?

Ja w swoim Modecom Z25 X2 mam tak, że jak słucham muzyki, a ekran wyłączy się np. po minucie, utwór się powtórzy to zacina się i muszę od nowa szukać utworu i go odtworzyć . Na upartego można dać wyłączenie ekranu po połowie godziny.

U mnie przyczyną była opcja w ttpod kontynuuj i zatrzymuj odtwarzanie przy odłączeniu kabla. 

Od tygodnia działa mi to już bez problemu. Chyba wyszła jakaś poprawka. Muszę przyznać, że przez kilka dni sytuacja nie zdarzyła się ani razu. A muzyki słucham około 2godizny dziennie.