[Android] Pobieranie informacji z zewnętrznej bazy danych

Cześć,

chciałbym pobrać dane z bazy danych (MSSQL) w internecie. Jakie są najlepsze sposoby na komunikację aplikacja-serwer? W jaki sposób przesłać dane z serwera do aplikacji, żebym mógł to w miarę łatwo odczytać?

Z góry dziękuję.

Z tego, co niedawno czytałem, najlepiej łączyć się za pośrednictwem jakiejś prostej aplikacyjki webowej (zwykły PHP, Java, C#). Aplikacja w tradycyjny sposób łączy się z bazą i wyniki przekazuje Androidowi jako JSON, XML czy jak sobie tylko zamarzysz.

A czy jest potem jakiś prosty sposób żeby wyniki z bazy danych zawarte w takim XML’u/JSON’ie szybko powstawiać do jakiejś tablicy/cursora czy czegośtam w javie?

No bo załóżmy otrzymam już taki plik XML. I czy ja teraz w tej mojej aplikacji muszę znak po znaku odczytywać kolejne dane?

I JSON, i XML to właśnie standardy używane do prostego i uniwersalnego przekazywania wartości i obiektów. Informacji o nich w internecie pełno. Java, tak jak chyba wszystkie popularne języki, do ich obsługi (np. zapis i odczyt) ma odpowiednie biblioteki. Android API też.