[Android] Przekierowywanie ip i portów

Potrzebny mi program na Androida, który będzie przekierowywał ip i port z podłączonego urządzenia do Androida. Model poniżej

model.png

 

Falista linia określa połączenie, które chcę zrealizować (komputer - server).  Żółta linia określa faktyczną drogę przebycia połączenie clinet-server, ale router blokuje dostęp do komputera. W drugą stronę działa.

No i oczywiście nasi eksperci śpią …

Daruj sobie takie złośliwości, założenie tematu nigdy i nigdzie nie gwarantowało otrzymania rozwiązania, ale skoro wiesz lepiej to po co to tłumaczyć.

Temat do kosza, bo widzę, że byle kto nie rozumie ironii wpisu…

Mimo wszystko spróbuję odpowiedzieć.

 

Który router?

Może na komputerze uruchomiona jest zapora, która blokuje próby połączeń.

Zakładam server na komputerze. Komputer jest podłączony do Androida-routera, z kolei Android jest podłączony do domowego routera. Pod domowy jest podłączony także laptop. Chcę z laptopa podłączyć się do komputera(client-server), ale Android-router nie obsługuje przekierowywania portów. Server na komputerze jest niedostępny dla clianta laptopa. Szukam programu, który mógłby ustawić przekierowanie portów w Android-routerze (komórka).

 

Zapory nie mam na komputerze, bo startuję Minecraft LAN Server w systemie Ubuntu 12.04 (zaaktualizuję do 17.04), a na laptopie - Win8.1 - zapora nie blokuje Javy.

Komputer nie jest podłączony ethernetem, jest połączony usb do smartfonu (karta wi-fi nie jest podłączona). Więc Android jest jedynie bramką do głównej sieci LAN. W drugą stronę (laptop - server i komputer - client) normalnie działa. Nawet połączyłem się z wewnętrzną stroną routera domowego z komputera  (192.168.0.1).

 

Trik z usb - komputer i wi-fi router - laptop nie działa, więc zostaje apka do przekierowywania portów.

Model: Samsung Galaxy Trend 2 Lite

 

PS. Kabel Ethernet podłączę niedługo, więc problem zniknie, ale warto znać rozwiązanie.

 

Może obejdzie się bez aplikacji, okazuje się, że ADB sam w sobie ma taką możliwość: LINK.

Nie pisze, gdzie wpisać IP (wewnętrzne), aby działało…

EDIT: Nie doczytałem, więc chyba temat rozwiązany, ale sprawdzę.

EDIT2: Ale na jakim protokole (TLC/UDP) nasłuchuje Minecraft LAN Server? (LAN)

EDIT3: Piszę pytanie tylko z ciekawości, bo wiem, jak sprawdzić to, ale mogę o sprawdzeniu zapomnieć

Można to sprawdzić np. za pomocą polecenia netstat z odpowiednimi parametrami. W przypadku Linuxa można wpisać coś takiego: netstat -lnp

Sprawdziłem na Win i… wyniki mnie przeraziły trochę. Java używa na ip 127.0.0.1 około 7 portów podczas funkcjonowania Minecraft LAN Server. Na ip 192.168.0.10 jest jeden port zaalokowany przez Javę pod protokołem TCP, więc to wszystko, czego szukałem. Protokół TCP

Czyżby mnie oczy nie mylą? Pod Windowsem wpisywałem “netstat -o” i pokazywało po kolei: protokół, pid, ip i jeszcze coś

Parametry do polecenia _netstat _różnią się między systemami.