[android] Resetowanie ustawień/naprawa CoolReadera

Zachciało mi się bawić ustawieniam tego programu przy otwartym pliku txt - miałam czcionkę monospace, przestawiłam więc coś w stylach CSS i teraz we wszystkich plikach brakuje mi polskich czcionek :frowning: Nie tylko txt, ale wszystkich innych też. Zamiast nich ma znaki zapytania. Czy ktoś się orientuje gdzie andek trzyma ustawienia programów? Kasowanie danych programu z menu aplikacji nie pomogło :frowning:

Nie znalazłam działu typowo mobilnego, więc piszę tutaj.

Jeśli to pomoże - wersja Androida 4.0.1

Z reguły Android/data/[nazwa pakietu]

Wydaje mi się że powinno wystarczyć wejść do listy aplikacji w ustawieniach, wybrać apk i dać wyczyść dane, a same dane są trzymane w /data/data ale żeby się tam dostać trzeba mieć root-a. Frankfurterium tam apk trzymają tylko cache czy jakieś inne nie ważne pliki, na pewno nie ustawień.

Tak czy inaczej w datq/data nie ma nic od CoolReadera. Usuwanie danych też nie pomogło :frowning:

W /data/data czy Android/data? W /data/data musi być, każda apk tam ma, tylko że zazwyczaj jest pod nazwą kodową zapisane, najlepiej zrobić to Root Browser - pokazuje on ikonki aplikacji tych folderach. Jeśli to ci nic nie pomoże to niestety czeka cię wipe.

Jak to przeprowadzić? Nie mam dostępu do tych folderów (są puste).

Do /data/data dostaniesz się tylko jeśli masz root - inaczej nie ma szans.

A więc jak uzyskać prawa roota?

http://www.manta.info.pl/2011/06/28/manta-mid001-root/ trafiłem na coś takiego - ogólnie rzecz mówiąc - sposobów na uzyskanie root jest przynajmniej kilkanaście, niektóre urządzenia wymagają specyficznej metody dla siebie, inne trzeba szukać według wersji Android, jednym z bardziej znanych sposobów to superoneclick.