Android - zbyt mało miejsca na dysku

Witam. Ostatnio w moim smartfonie pojawił się poważny problem, a mianowicie brakuje mi miejsca w pamięci telefonu. Nie mogę przez to zaktualizować żadnej aplikacji. Co najlepsze, mam napisane, że mam wolne 50 MB, a przykładowo aktualizacja Facebooka ma niecałe 15 MB i podczas próby zainstalowania jej wyskakuje błąd, że zbyt mało miejsca na dysku… Wszystkie możliwe aplikacje mam przeniesione na kartę pamięci. Pliki muzyczne i wideo także zapisane na karcie pamięci. Zdjęcia robione aparatem także zapisują się na karcie pamięci. Ostatnio nawet usunąłem całą skrzynkę odbiorczą wiadomości, ale zwolniło mi się zaledwie ok. 3 MB. Pobrałem jakąś aplikację (o dziwo na nią miejsce się znalazło, ale, żeby coś zaktualizować to już nie) do czyszczenia zbędnych plików, ale zwolniła ona głównie miejsce na karcie pamięci, a w pamięci telefonu znalazła jedynie ok. 1 MB zbędnych plików. Sama aplikacja zajmowała więcej miejsca, więc ją odinstalowałem.

W każdym razie… co robić? Jak zwolnić miejsce w telefonie? I czemu jak mam aż 50 MB to nie mogę zaktualizować aplikacji, która ma tylko kilka(naście) MB? No i przede wszystkim gdzie mi zniknęło te ok. 370 MB pamięci? Bo tyle mam napisane, że jest używane. Widzę, że niektóre aplikacje, pomimo iż przeniesione na kartę pamięci zajmują na telefonie po kilka MB. Czemu?

To, że aplikacje dalej są w pamięci telefonu pomimo przeniesienia na kartę to norma bo najważniejsze pliki musza pozostać w pamięci choćby nie wiem co :smiley: Wejdź w zarządzanie aplikacjami i wejdź do google play/przeglądarki internetowej i wyczyść dane to trochę zwolni miejsca.

Zwolniło mi się dodatkowe 4 MB po wyczyszczeniu tych danych, ale wciąż wyskakuje, że za mało miejsca… Poza tym nie mam ochoty czyścić danych akurat tam bo po ponownym wejściu w Google Play i tak się to tworzy, a w przeglądarce z kolei stracę wszystkie zakładki itp.

Jeżeli masz za mało miejsca w pamięci to poszukaj gotowego pliku vold.fstab do podmiany sdcard z external_sd. Po podmianie tego pliku telefon widzi twoją kartę SD jako pamięć fona,a pamięć fona jako kartę SD.

Do tej operacji potrzebny jest root.

Czyli odpada bo nie mam zamiaru bawić się w rootowanie tracąc tym samym gwarancję.

U mnie w Samsungu S2 problemem okazały się miniaturki zdjęć.

Telefon tworzył do każdego zdjęcia miniaturkę i nawet jak usunąłem zdjęcia z pamięci to miniaturki zostały.

Po dłuższym czasie używania, gdy te miniaturki się tak zbierały, okazało się, że zajmują ponad 4GB!

Pamięć USB ma łącznie 11,5GB a ja miałem wolne ok 2GB, bo większość zajmowały miniaturki.

Oczywiście problem udało się rozwiązać czyszcząc odpowiedni folder. Niestety nie pamiętam jego lokalizacji.

Myślę, że ten temat może pomóc:

http://appslova.com/solutions-internal- … n-android/