Angielski

jak naczyc sie jezyka angielskiego ?? :o od czego zaczac?? :oops:

od nauki dużo słownictwa i czasy, to wszystko

Zapisać się na kurs dla początkującuch :roll:

i oglądaj duzo filmów anglojęzycznych

dzony

Samemu ciężko, trzeba znaleźć dobrego nauczyciela :wink:

to znaczy??

kolega pytał od czego zacząć to mu napisałem od nauki zapomniałem o dwukropku :roll: i dopiero dużo słownictwa i czasy, teraz pasuje :?

Do nauki gramatyki polecam stronę. Dodatkowo słownik polsko angielski do nauki słówek.

I jakiś kursik dla początkujących też się przyda… 8)

Napewno musisz zacząć od nauczenia się slówek, ja opanujesz większą ilość slówe dopiero zabierz się do gramatyki, ale do tego potrzebny bedzie już jakiś nauczyciel, bo samemu Ci się nie uda Ogładaj filmy anglojęzyczne, mogą być zn apisami, żebyś się osluchał i mniej więcej wiedział jak tworzy się zdania :wink:

http://www.ang.pl no izapisac sie na kurs najlepiej prywatnie - ceny porównywalne a wiecej sie nauczysz;]

Nie chcę być czepliwy, ale co to ma do rzeczy :o

Odpuść sobie, dobrze :evil:

dzony a wiec jesli chodzi o nauke jezykow to jest roznie u kazdego .

Jeden uczy sie szybciej drugi dluzej … ale najlepiej nauczysz sie jezyka gdy przebywasz w towarzystwie osob ktore rozmawiaja po angilsku … gdzie wszystko jest po angieslku … ale jezeli niemasz takiej mozliwosci … trzeba sobie inaczej radzic .

Zacznijmy od tego aby nierozstawac sie ze slownikiem i zagladac do niego tak czesto jak jest to mozliwe w celu przyswajania slowek … dobrze by bylo gdybys zrobil kurs dla poczatkujacych … po takim kursie bedziesz juz sobie sam radzil ze slowkami (bedziesz ropoznawal rozne formy co znacznie ulatwi dalasza edukacje) .

Podsumowywujac , staraj sie jak najczesciej uzywac angieslkiego , ogladaj filmy po angieslku … zagladaj na stronki w jezyku angieslkim , najlepeij bedzie jak znajdziesz sobie stronke na ktorej bedziesz mogl cwiczyc gramatyke , to pomaga .

Ja osobiscie w podobny sposob nauczylem sie jezyka Niemieckiego ktorego potrzebowalem do pracy za granica .

Pozdrawiam.

Polecam też lekturę tego topiku, gdyż nie jest to nowy problem

nauka angielskiego…

Graj w ang. wersje gier -> najlepiej RPG (nie mylić z cRPG :P), Filmy, Europejskie kanały (IRC etc.), jakiś kurs dla początkujących…

W moim przypadku to było tak: Przedszkole -> J. Angielski przez 2-3 tyg… a że dziecko się uczy najszybciej w młodym wieku… TO tak leciało, potem Norton Commander w wersji ang. i trzeba było się dostosować… inaczej mówiąc jestem samouk xD

PS: Studiuje Nefilologie Angielską na PWSZ’ach :slight_smile: -> z naciskiem na pedagogike :stuck_out_tongue: czyli samemu też można się nauczyć :stuck_out_tongue:

Z samego słownika to się raczej dużo nie nauczysz bo najgorzej wchodzi “na surowo”, czyli wkuwanie jedno po drugim. Wg mnie to bez kursu ciężko się obejść, później już gdy znamy w miare gramatykę i zasady to możemy wiecej samemu zrobić np czytając w angielskim i sprawdzaniu slów (i tu słownik niezbędny oczywiście:) ). A jak sie juz czlowiek troche pponaucza to na pewno najlepiej slowka wchodzą jak sie ogląda filmy, słucha muzy czy zwyczajnie gada z kimś. A najlepiej to toche sie pouczyc u nas a później jechac na kilka lat do kraju anglojęzycznego.

Mam koleżanke z Dani ma 12 lat, zeszłego roku przyjechała do Polski. Angielski umiała 10x lepiej odemnie. Bez problemu dogadała się z pewnym aglikiem na krupówkach. To dlatego, że mają inny system nauczania. W pierwszym roku nauczania mówią tylko po angielsku, nic nie piszą w zeszytach, nie uczą się gramatyki. Efekty imponujące.