Animacja Flash

Witam!!

Mam zrobić stronę o byle czym na lekcje ;]

I mam pomysł na strone lecz chcialbym żeby gdy sie strona ładuje żeby było we flashu taki napis jak Loading coś takiego zamiast normalnego okna lecz niewiem jak to zrobic tzn to Loading umiem zrobic we flashu lecz niewiem jak zrobic żeby to było przed stroną tzn pierw Loading potem strona ponieważ chce tam wrzucic odtwarzacz to jeszcze troche sie będzie ładować

oraz możecie mi doradzić jakis darmowy program do flasha ?? tylko darmowy

preloader+flash.

bardzo dziekuje

mam pytanie po sciągnięciu mam plik .fla co mam z tym zrobic ??

Otworzyc w Adobe Flash, wyedytować i zapisać do .swf

Plik o rozszerzeniu .fla jest to plik źródłowy flasha.

Jako, że nie spotkałem się z darmowymi programami do flasha (generalnie nie zajmuję się nim),

to polecić mogę takie pozycje jak: swish max, flash cs3, Sothink swf quicker

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=14

Pozdrawiam.

no i że sie tak wyraże *****zainstalowałem te programy co mowiliście i niestety ;/ nieumiem nawet otworzyć tego pliku

To po co zostawiłeś swoją wiadomość? Nie znasz opcji usuń? :evil: Kasuję.

dobra znalazłem super szablon we flashu lecz chce edytować jego tekst ale w jakim programie , nie no *** pomóżcie scianołem całą strone w flashu niemoge nic edytowac w html tylko jakims programem musze edytować flasha prosze o pomoc musze miec na jutro to a musze pozmieniać teksty itp bardzo prosze

Musisz użyć Macromedia Flash i dopiero będziesz mógł edytować.

przeczytałem wszystko wyżej i stwierdzam “tragedia” :roll: Widać że kompletnie się nie znasz na flashu więc raczej nie masz szans na zrobienie czegokolwiek w ciągu jednego dnia. Może sobie lepiej odpuść i zrób to w html

ps. zobacz to http://www.flashzone.pl/forum2/ skarbnica wiedzy na ten temat

Nie przesadzaj nauczenie się Flash na takim poziomie żeby zrobić stronę to 2 godziny.

  1. Preloader

  2. Layers , + wiedzieć jak operować na Keyfram

  3. Podstawy ActionScript

No chyba że chcesz zrobić stronkę z wymyślnymi animacjami , ale jeśli chodzi tylko o “prostą stronkę” to polecam zapoznać się z tutorialami na webdiary.pl