Animowany pasek postępu w XP

Chciałbym podmienić grafikę paska postępu w Windows XP na ten znany z Windows Vista. Jak to zrobić? Od razu zastrzegam, że nie chcę instalować żadnych kombajnów do zmiany wyglądu z XP na Vistę, interesuje mnie tylko podmiana paska postępu, najlepiej bez instalacji zbędnych programów.

Tutaj grafika, na którą chcę zamienić obecny pasek:

vistafastanimatedxb4.gif

Zobacz ten artykuł, a konkretnie pkt. ‘8. Progress Dialog Box’.

Niestety, w tej wskazówce nie chodzi o zmianę paska postępu (tego zielonego) tylko o dodanie animowanych niebieskich elementów na górze i na dole okna dialogowego.

http://www.searchengines.pl/Transformacja-wygladu-XP-na-a-la-Vista-t91642.html wejdź na tą stronę i przewiń w dół tam to powinno być

Będziesz musiał także ściągnąć program resource hacker do edytowania plików (podmiana bitmap) link jest na tej stronie co podałem

Pozdrawiam.

EDIT: Takiego paska nie uzyskasz (ale uzyskasz podobny)

Szkoda. Sęk w tym, że mam już podobny do tego co wyżej przedstawiłem (skórka VistaVG Ultimate), ale nie jest animowany. Myślałem, że można podmienić plik na animowany GIF…

Twoja skarbnica wiedzy (na przyszłość) Google, wpisz boot screen i po kłopocie :slight_smile: znajdziesz gotowe bitmapy, programy, wszystko co potrzeba

Eee, co? Sto punktów dla tego, kto mi powie co powyższy post ma wspólnego z moim pytaniem…

Pozwól, że wyjaśnię. Rozumiem, że chcesz zmienić pasek ładowania systemu, tak ? Możesz podmienić cały wyświetlany obraz, prawda? poza tym z tego co pamiętam, używając odpowiednich programów (jak np. ten które podałem wcześniej) możesz stworzyć własną grafikę, a że podmieniony będzie jedynie pasek postępu ładowania - co za różnica, efekt zostanie osiągnięty, a metoda wcale nie taka zła.

Nie chodzi mi o pasek postępu ładowania systemu przy starcie, na tzw. ekranie bootowania, tylko o paski postępu w oknach dialogowych Windows. Na przykład postęp podczas kopiowania plików itd.

Nie chodzi mi o pasek postępu ładowania systemu przy starcie, na tzw. ekranie bootowania, tylko o paski postępu w oknach dialogowych Windows. Na przykład postęp podczas kopiowania plików itd.