Animowany pasek postępu w XP

(VPN) #1

Chciałbym podmienić grafikę paska postępu w Windows XP na ten znany z Windows Vista. Jak to zrobić? Od razu zastrzegam, że nie chcę instalować żadnych kombajnów do zmiany wyglądu z XP na Vistę, interesuje mnie tylko podmiana paska postępu, najlepiej bez instalacji zbędnych programów.

Tutaj grafika, na którą chcę zamienić obecny pasek:

vistafastanimatedxb4.gif

(goomish) #2

Zobacz ten artykuł, a konkretnie pkt. '8. Progress Dialog Box'.

(VPN) #3

Niestety, w tej wskazówce nie chodzi o zmianę paska postępu (tego zielonego) tylko o dodanie animowanych niebieskich elementów na górze i na dole okna dialogowego.

(Walasek12) #4

http://www.searchengines.pl/Transformacja-wygladu-XP-na-a-la-Vista-t91642.html wejdź na tą stronę i przewiń w dół tam to powinno być

Będziesz musiał także ściągnąć program resource hacker do edytowania plików (podmiana bitmap) link jest na tej stronie co podałem

Pozdrawiam.

EDIT: Takiego paska nie uzyskasz (ale uzyskasz podobny)

(VPN) #5

Szkoda. Sęk w tym, że mam już podobny do tego co wyżej przedstawiłem (skórka VistaVG Ultimate), ale nie jest animowany. Myślałem, że można podmienić plik na animowany GIF...

(Efemek) #6

Twoja skarbnica wiedzy (na przyszłość) Google, wpisz boot screen i po kłopocie :slight_smile: znajdziesz gotowe bitmapy, programy, wszystko co potrzeba

(VPN) #7

Eee, co? Sto punktów dla tego, kto mi powie co powyższy post ma wspólnego z moim pytaniem...

(Efemek) #8

Pozwól, że wyjaśnię. Rozumiem, że chcesz zmienić pasek ładowania systemu, tak ? Możesz podmienić cały wyświetlany obraz, prawda? poza tym z tego co pamiętam, używając odpowiednich programów (jak np. ten które podałem wcześniej) możesz stworzyć własną grafikę, a że podmieniony będzie jedynie pasek postępu ładowania - co za różnica, efekt zostanie osiągnięty, a metoda wcale nie taka zła.

(VPN) #9

Nie chodzi mi o pasek postępu ładowania systemu przy starcie, na tzw. ekranie bootowania, tylko o paski postępu w oknach dialogowych Windows. Na przykład postęp podczas kopiowania plików itd.

(VPN) #10

Nie chodzi mi o pasek postępu ładowania systemu przy starcie, na tzw. ekranie bootowania, tylko o paski postępu w oknach dialogowych Windows. Na przykład postęp podczas kopiowania plików itd.