ANKIETA: Czy masz netbooka/tablet?

Witam,

Ostatnio wiele czytałem o bardzo szybko malejącym zainteresowaniu netbookami na rzecz tabletów oraz smartfonów. Ostatnio nawet DELL zapowiedział koniec produkcję netbooków. Więc chciałbym was zapytać czy posiadacie netbooka i/albo tablet. Dodatkowo proszę o napisanie czy żałujecie albo i nie zakupu tegoż gadżetu.

Dziękuję wszystkim za wzięcie udział w mojej ankiecie oraz życzę wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT.

Nie posiadam ani tego, ani tego. Dlaczego? Netbook jest dla mnie za mały, mikroskopijny ekran, ciasna klawiatura i touchpad nie dający wielkiego pola do popisu - ogólnie urządzenie dla wąskiej grupy osób, które po prostu chce w miarę komfortowo pisać coś podczas podróży albo nie taszczyć laptopa. Tabletu nie mam, bo szczerze mówiąc nie jest mi to ustrojstwo zbytnio potrzebne - od przeglądania internetu mam laptopa, który się świetnie sprawdza, zahibernowany raz dwa wstaje więc można szybko coś znaleźć, filmy również odtwarza - tablet nie oferuje mi nic więcej (oprócz dotykowego ekranu), przez co miałbym kupić sobie tablet.

A ja mam netbooka MSI Wind u135. Czemu go kupiłem? Bo jest to genialna sprawa na wyjazdy. 10’ spokojnie wystarcza, żeby zrobić najpotrzebniejsze rzeczy na internecie, napisać jakiś dokument czy odczytać pocztę. Nawet (o dziwo) filmy da radę na nim oglądać :P. Dodatkowo długi czas pracy na baterii. Kupowałem go już ze 2 lata temu, kiedy tabletów praktycznie jeszcze nie było, i nie żałuję.

Filmy da się i na telefonie oglądać, ba nawet na mp4 / ipodzie. Jednak komfort tego jest już zupełnie inny, niż na laptopie / telewizorze :slight_smile:

Tablety / netbooki nie mają prawa bytu. Telefony mają więcej funkcji / pojemniejsze baterie. A jak komuś zależy na rozmiarze matrycy to kupi lapa :slight_smile:

//edit

Są kompilatory na androida, niestety nie są one na takim poziomie jak na pc. Brak klawiatury pc’ta również boli, jednak wszystko jest kwestią wprawy/przyzwyczajenia :slight_smile: To tak jak by ci ktoś kazał przenieść się na klawiaturę mac’a. Ciągle będziesz wciskał systemowy zamiast alt. Jednak po kilku godzinach przyzwyczaisz się :slight_smile:

@drobok

Pokaż mi komórkę, na której wygodnie programujesz…

10 cali to jest duży telefon :smiley: Nigdy nie kupie żadnego tableta ani netbooka… To zuo i śmieć

@DOWN

to mroczniejsza wersja zła :stuck_out_tongue:

Co znaczy zuo?