[ANKIETA] I jak oceniacie nowe forum na Discourse?

(Semtex) #21

Zrezygnowałbym z jednej opcji :wink:

(Saphrii) #22

Jak dla mnie jest ZNACZNIE lepiej, choć jeszcze czegoś po lewej mi brakuje (lub czegoś jest za dużo) :wink:

Póki co kosmetyka:

1. kolory - pierwsze 4 kategorie (oraz 2 ostatnie) są w jednakowo zielonym kolorze - istnieje na świecie więcej kolorów :wink: i może warto by je jeszcze nieco rozgraniczyć - jak nie inny kolor/odcień, to chociaż naprzemiennie jaśniejszy ciemniejszy odcień. Mówię tu o kolorze dla jednej kategorii wraz z podkategoriami.

2. Układ < Tytuł - statsy > w kategoriach jest następujący:

• tytuł kateg. po lewej, statsy po prawej (postów/tydzień dla mnie zupełnie nie istotna informacja, zbędny bajer)
  • opis kateg. po lewej, statsy po prawej (nowe/nieprzeczytane-suma - czy nie wystarczy info o tym wyłącznie przy podkategoriach)
  • tytuł podkateg. po lewej, statsy też po lewe - aż prosi się by były ładnie jedna pod drugą po prawej jak wyżej.
  1. Ad. pole odpowiedzi - juz zauważyłem że można schować podgląd - ale czy jak na nowe czasu przystało, nie może zostać wyłącznie wysiwyg do pisania? Było tak w starym forum, z tego co pamiętam.

2. Właśnie zauważyłem błąd w wysiwyg. Wypunktowania 1 i 2 w niniejszym poście są ok, następnie pisałem od myślnika - wysiwyg zamienił je w podglądzie na cyfry, a w wysłanej wiadomości na kropki :D. Punkty 3, oraz teraz 4, który dopisuję podczas edycji widnieją w podglądzie jako 5 i 6, w poście zapewne wyjdą “kropki”… edit 2. po przeedytowaniu wiadomości kropki w wysłanej wiadomości zniknęły i zmieniły się na cyfry. :slight_smile:

(ArcanusPL) #23

Moje wrażenia dotyczące tej wersji są mieszane. Jednak pierwsze co rzuciło mi się w oczy to, że nowe forum jest trochę upchane. Poprzednie było dla mnie dużo bardziej przejrzyste i proste. Może to kwestia przyzwyczajenia i za parę tygodni czy może miesięcy, forum stanie się dla mnie normalne. Jednak pierwszego wrażenia nikt u mnie nie zmieni :stuck_out_tongue:

Dam sobie i nowej wersji trochę czasu. Zobaczymy co będę myślał za miesiąc/dwa.

(Dimatheus) #24

Hej,

Cóż tu dużo pisać: zdecydowanie! :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

(tomekb) #25

No to jeszcze pytanie, czy te szare tło po bokach (wzięte z serwisu) podoba się i powoduje, że biel tak nie wali po oczach?

(Semtex) #26

Stonowana szarość zawsze jest lepsza niż biel bijąca po oczyskach…

(Dimatheus) #27

Hej,

Dobrze by było,gdyby ta szarość całkowicie zniwelowała tą biel…

Pozdrawiam,
Dimatheus

(tomekb) #28

Poproszę mieszka w poniedziałek, żeby zrobił tonowanie do złamanej bieli w środku.

(Dimatheus) #29

Hej,

I to mi się podoba.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(tomekb) #30

Póki co zmieniłem tło na złamaną biel, a nie #FFFFFF :wink:

(Radek68) #31

Absolutnie nie. To był jeden z poważniejszych zarzutów w IPB, że nie można było pisać w edytorze kodu, wszędzie tylko ułomny WYSIWYG. Dla mnie to jedna z zalet nowego forum, że ma normalny edytor kodu.

Co do innych uwag to w gruncie rzeczy się zgadzam, z naciskiem na słowo chaos.
Wiele nadmiarowej informacji, tu coś, tam coś, jakieś dinksy do czegoś :wink:, no i ta biel… biel, która nie ma (jak by to określić?) ramek? Chodzi o to, że nie wiadomo gdzie coś się zaczyna, a gdzie kończy, co jest do czego, a co jest już do czegoś innego.
Ideałem byłoby, aby kolory każdy mógł sam sobie dostosować, nie wiem czy ten silnik to umożliwia.
No i na razie dużo błędów, powiadomienia o nowych wpisach na czacie (np. 178), gdy w rzeczywistości są np. tylko 2. Wejdę na czat, przeczytam - mam -1 (minus 1), aby za chwilę zobaczyć np. 58.

Mały OT:
Teraz, pisząc to, dostałem maila o… bezpłatnym autokarze na HotZlot… 2008. :confused: :grinning:

(Saphrii) #32

OK, jeśli były zarzuty o brak kodu w oknie pisania postu, to niech tak zostanie, mnie osobiście pasowała tamta wersja, do tej się przyzwyczaję, nie ma problemu :slight_smile:

Tylko małe ale - w wiadomości wyżej moje wypunktowania od myślnika automatycznie pozmieniały się w ponumerowane akapity, więc niby piszemy w czystym kodzie, a i tak mamy mieszane pod spodem…

btw. otrzymałem odznakę “członka”… jakkolwiek to interpretować wydaje się to mało potrzebne

(Kpc21) #33

Te rangi, plakietki, czy jak to tam się nazywa. To jest tak natarczywe, że po prostu wkurza.

Co do kategorii forum, to jestem za tym, by miały układ tak jak na starym forum. W obecnej wersji ciężko się odnaleźć.

Co do edytora postów - jest właśnie genialny.

No i należałoby naprawić cytaty ze starego forum - bo pozjadało w nich znaki nowej linii.

Jakieś tła postów by się przydały.

(Pablo_Wawa) #34

Z tymi “odznakami” to totalne przegięcie - weźcie to ograniczcie, bo jest to żenujące i śmieszne:

Otrzymujesz 'Regular’
Otrzymujesz 'Członek’
Otrzymujesz ‘Basic’

(Rolek0) #35

lol, dostałem odznakę Regular, według opisu mogę edytować tytuły tematów, rzeczywiście mam przy tytułach nieswoich tematów przycisk do edycji. Po próbie edycji tytułu jestem w historii edycji ale temat się nie zmienił :stuck_out_tongue:

(daras28-82) #36

Doskonały przykład jak nieczytelne może być forum.
Jest może szansa na wybór “stary wygląd/nowy wygląd”?

(Gutek) #37

Poczekam na poprawę błędów, ale jestem na tak.

Podoba mi się chociaż nie w pełni je widzę :frowning: komp w naprawie

(eranet) #39

wreszcie jakiś zarąbisty silnik forum… BRAWA

(Saphrii) #40

Robi się pięknie, ja już się przestawiłem.

Rzeczy które mnie jeszcze drażnią:

1. odznaki (!!)
  2. informacje dodatkowe i/a tytuły podkategorii na przykładzie kategorii Sprzęt:
  • mamy ucięte długie tytuły kosztem info o postach -> podkreślone na czerwono
  • info o postach zawija się do kolejnej linii (Zestawy komputerowe) -> zakreślone na zielono
  • przerzuciłbym wspomniane wyżej info do prawej strony, tak jak info zbiorcze -> zaptaszkowane na niebiesko
  • w ogóle wyrzuciłbym to info zbiorcze
  • “postów / tydzień” - komu to potrzebne?
  1. forum na PC ładuje się jeszcze nieco mułowato, ale wierzę że będzie lepiej :slight_smile: