[ANKIETA] I jak oceniacie nowe forum na Discourse?

Zrezygnowałbym z jednej opcji :wink:

Jak dla mnie jest ZNACZNIE lepiej, choć jeszcze czegoś po lewej mi brakuje (lub czegoś jest za dużo) :wink:

Póki co kosmetyka:

  1. kolory - pierwsze 4 kategorie (oraz 2 ostatnie) są w jednakowo zielonym kolorze - istnieje na świecie więcej kolorów :wink: i może warto by je jeszcze nieco rozgraniczyć - jak nie inny kolor/odcień, to chociaż naprzemiennie jaśniejszy ciemniejszy odcień. Mówię tu o kolorze dla jednej kategorii wraz z podkategoriami.

  2. Układ < Tytuł - statsy > w kategoriach jest następujący:

  • tytuł kateg. po lewej, statsy po prawej (postów/tydzień dla mnie zupełnie nie istotna informacja, zbędny bajer)
  • opis kateg. po lewej, statsy po prawej (nowe/nieprzeczytane-suma - czy nie wystarczy info o tym wyłącznie przy podkategoriach)
  • tytuł podkateg. po lewej, statsy też po lewe - aż prosi się by były ładnie jedna pod drugą po prawej jak wyżej.
  1. Ad. pole odpowiedzi - juz zauważyłem że można schować podgląd - ale czy jak na nowe czasu przystało, nie może zostać wyłącznie wysiwyg do pisania? Było tak w starym forum, z tego co pamiętam.

  2. Właśnie zauważyłem błąd w wysiwyg. Wypunktowania 1 i 2 w niniejszym poście są ok, następnie pisałem od myślnika - wysiwyg zamienił je w podglądzie na cyfry, a w wysłanej wiadomości na kropki :D. Punkty 3, oraz teraz 4, który dopisuję podczas edycji widnieją w podglądzie jako 5 i 6, w poście zapewne wyjdą “kropki”… edit 2. po przeedytowaniu wiadomości kropki w wysłanej wiadomości zniknęły i zmieniły się na cyfry. :slight_smile:

Moje wrażenia dotyczące tej wersji są mieszane. Jednak pierwsze co rzuciło mi się w oczy to, że nowe forum jest trochę upchane. Poprzednie było dla mnie dużo bardziej przejrzyste i proste. Może to kwestia przyzwyczajenia i za parę tygodni czy może miesięcy, forum stanie się dla mnie normalne. Jednak pierwszego wrażenia nikt u mnie nie zmieni :stuck_out_tongue:

Dam sobie i nowej wersji trochę czasu. Zobaczymy co będę myślał za miesiąc/dwa.

Hej,

Cóż tu dużo pisać: zdecydowanie! :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

No to jeszcze pytanie, czy te szare tło po bokach (wzięte z serwisu) podoba się i powoduje, że biel tak nie wali po oczach?

Stonowana szarość zawsze jest lepsza niż biel bijąca po oczyskach…

Hej,

Dobrze by było,gdyby ta szarość całkowicie zniwelowała tą biel…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Poproszę mieszka w poniedziałek, żeby zrobił tonowanie do złamanej bieli w środku.

2 polubienia

Hej,

I to mi się podoba.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Póki co zmieniłem tło na złamaną biel, a nie #FFFFFF :wink:

Absolutnie nie. To był jeden z poważniejszych zarzutów w IPB, że nie można było pisać w edytorze kodu, wszędzie tylko ułomny WYSIWYG. Dla mnie to jedna z zalet nowego forum, że ma normalny edytor kodu.

Co do innych uwag to w gruncie rzeczy się zgadzam, z naciskiem na słowo chaos.
Wiele nadmiarowej informacji, tu coś, tam coś, jakieś dinksy do czegoś :wink:, no i ta biel… biel, która nie ma (jak by to określić?) ramek? Chodzi o to, że nie wiadomo gdzie coś się zaczyna, a gdzie kończy, co jest do czego, a co jest już do czegoś innego.
Ideałem byłoby, aby kolory każdy mógł sam sobie dostosować, nie wiem czy ten silnik to umożliwia.
No i na razie dużo błędów, powiadomienia o nowych wpisach na czacie (np. 178), gdy w rzeczywistości są np. tylko 2. Wejdę na czat, przeczytam - mam -1 (minus 1), aby za chwilę zobaczyć np. 58.


Mały OT:
Teraz, pisząc to, dostałem maila o… bezpłatnym autokarze na HotZlot… 2008. :confused: :grinning:


OK, jeśli były zarzuty o brak kodu w oknie pisania postu, to niech tak zostanie, mnie osobiście pasowała tamta wersja, do tej się przyzwyczaję, nie ma problemu :slight_smile:

Tylko małe ale - w wiadomości wyżej moje wypunktowania od myślnika automatycznie pozmieniały się w ponumerowane akapity, więc niby piszemy w czystym kodzie, a i tak mamy mieszane pod spodem…

btw. otrzymałem odznakę “członka”… jakkolwiek to interpretować wydaje się to mało potrzebne

Te rangi, plakietki, czy jak to tam się nazywa. To jest tak natarczywe, że po prostu wkurza.

Co do kategorii forum, to jestem za tym, by miały układ tak jak na starym forum. W obecnej wersji ciężko się odnaleźć.

Co do edytora postów - jest właśnie genialny.

No i należałoby naprawić cytaty ze starego forum - bo pozjadało w nich znaki nowej linii.

Jakieś tła postów by się przydały.

2 polubienia

Z tymi “odznakami” to totalne przegięcie - weźcie to ograniczcie, bo jest to żenujące i śmieszne:

Otrzymujesz 'Regular’
Otrzymujesz 'Członek’
Otrzymujesz ‘Basic’

2 polubienia

lol, dostałem odznakę Regular, według opisu mogę edytować tytuły tematów, rzeczywiście mam przy tytułach nieswoich tematów przycisk do edycji. Po próbie edycji tytułu jestem w historii edycji ale temat się nie zmienił :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Doskonały przykład jak nieczytelne może być forum.
Jest może szansa na wybór “stary wygląd/nowy wygląd”?

1 polubienie

Poczekam na poprawę błędów, ale jestem na tak.

Podoba mi się chociaż nie w pełni je widzę :frowning: komp w naprawie

wreszcie jakiś zarąbisty silnik forum… BRAWA

Robi się pięknie, ja już się przestawiłem.

Rzeczy które mnie jeszcze drażnią:

  1. odznaki (!!)
  2. informacje dodatkowe i/a tytuły podkategorii na przykładzie kategorii Sprzęt:
  • mamy ucięte długie tytuły kosztem info o postach -> podkreślone na czerwono
  • info o postach zawija się do kolejnej linii (Zestawy komputerowe) -> zakreślone na zielono
  • przerzuciłbym wspomniane wyżej info do prawej strony, tak jak info zbiorcze -> zaptaszkowane na niebiesko
  • w ogóle wyrzuciłbym to info zbiorcze
  • “postów / tydzień” - komu to potrzebne?
  1. forum na PC ładuje się jeszcze nieco mułowato, ale wierzę że będzie lepiej :slight_smile:
1 polubienie