[ANKIETA] I jak oceniacie nowe forum na Discourse?

I jak tam pierwsze wrażenia?

Nad niedoróbkami pracujemy i mam nadzieję, że z czasem uda się je wszystkie wyłapać i poprawić, ale interesuje nas ogólne wrażenie…

  • Dużo gorsze niż poprzednie IPB
  • Gorsze niż poprzednie IPB
  • Lepsze niż poprzednie IPB
  • Dużo lepsze niż poprzednie IPB

0 głosujących

W tej chwili jest jeszcze tyle niedoróbek, że wstrzymam się od głosowania, bo musiałbym być na nie. Zrób taka samą ankietę za kilka tygodni, jak już ogarniecie to z grubsza i wyjdziecie z fazy wczesnej bety.

3 polubienia

Brakuje porównania do phpBB :wink:

2 polubienia

Nie marudź.

Fajne forum, ale zastanawia mnie, czemu w ogóle się nie wyświetla w UC Browser (ani w trybie desktop, ani w mobile) na Androidzie, a forum Manjaro też Discourse bez najmniejszych problemów śmiga.
Coś z theme musi być nie tak.

Ja też jeszcze zaczekam ze swoim głosem…dajmy się przyzwyczaić, dajmy czas na trwające nieustanne poprawki, spolszczenie itd…

Forum zdecydowanie lepsze, od poprzednika. Na Androidzie, forum działa, przynajmniej u mnie. Polubienie danego postu, zmieniłbym z serduszka, na coś innego, może być też i kciuk.
EDIT: wiadomości e-mail z powiadomieniami z czatu, przychodzą z kilku godzinnym opóźnieniem. I to nie pierwszy raz.

Forum na dotarciu. Piać nie będę, ani rozdziawiać gęby. Ważne, że działa pomoc.
Co do “idzenia” forum na discourse, to mogłoby się szybciej ładować.W mojej ocenie, to trója.Za komunikatywność, to pięć, razem ocena - obleci i nie chciałbym wracać do starego forum.
W info o stronie pisze mi jak byk, że nowe forum dobreprogramy jest na ipv6. Pewnie dlatego to, gdy ludzie mają obsługę ipv4 - discourse muli, a szczęśliwcy z obsługą ipv6 oblizują palce.

O! Dawno nie było żadnej ankiety :slight_smile: Jest o wiele lepiej, niż w fazie testów, ale czy będzie lepsze od IPB to się okaże po czasie. Na razie nie jest źle, trzeba się przyzwyczaić do obsługi. Póki co wstrzymuję swój głos. Jak dla mnie, forum jest strasznie nieczytelne. Komentarze do zgłoszeń wyglądają tak samo jak wątki i czasami można się pogubić gdzie się pisze. Propozycje tematów zlewają się z wątkami, przydałoby się takie rzeczy jakoś odróżnić, np. ciemniejszym kolorem.

Jedno przynajmniej jest fajne w tym forum - EDYTOR :slight_smile:

2 polubienia

Ja również wstrzymam się z głosem, bo to jak sądzę jeszcze nie finalna wersja :slight_smile: Póki co jest zdecydowanie mniej czytelna strona główna - dla mnie bajzel i sporo zbędnych elementów.

Jakich?

Jest sporo dziwnych wyjść z danych akcji / nieco cukierkowa grafika - jakby ktoś u was z Diablo 3 przenieśli w formie stażu … ale idzie się przyzwyczaić. Choć zapewne minie sporo czasu zanim się w nim połapię.

Powiem tak albo ja jestem nie wiem jaki albo te forum wygląda ohydnie i niefunkcjonalnie do potęgi.

1 polubienie
  1. Pasek z użytkownikami online - czy to jest aż tak istotne? kolorowe to to, jeździ po najechaniu i ciężko ucelować w konkretnego użytkownika, jeśli już musi być, dał bym gdzieś na dół strony.
  2. Kategorie forum i podkategorie - czcionka lewej kolumny delikatnie za mała (albo prawej za duża) - a przynajmniej proporcje między lewą a prawą kolumną z najnowszymi postami są zaburzone. Wypunktowanie podkategorii jedna za drugą, a nie jedna pod drugą jest mało przejrzyste, chaotyczne i zmusza do lawirowania wzrokiem i kursorem, co spowalnia wyszukiwanie odpowiedniego działu. Lewa strona kategorii/podkategorii sprawia wrażenie mniej istotnej, jak najnowsze tematy po prawej, odwróciłbym proporcje, a przynajmniej zrównoważył (może dobrze byłoby dać jakąś większą przestrzeń między lewą a prawą stroną - teraz tak trochę na kupie). Dodatkowo miniaturki użytkowników zbytnio absorbują. Podsumowując ostatnią część - prawa komórka mniejsza czcionka, a większe akapity i mniejsze logotypy użytkowników
  3. Czy tak konieczne są tu statystyki? kolejne zbędne informacje i kolejne zaburzanie przestrzeni - po co informacja na głównej ile postów w kategorii na tydzień?
  4. Albo info gdzie ile nowych postów… taka informacja mogłaby być wyświetlane wyłącznie już po wejściu do konkretnego działu. A na dodatek przy obecnym sposobie wyświetlania podkategorii jedna za drugą jest dodatkowy chaos. Więc jeśli koniecznie chcecie wyświetlać na głównej gdzie ile nowych postów wydaje mi się konieczne poukładanie kategorii jedna pod drugą. A jeśli chcecie zachować możliwą kompaktowość - nie pakował bym tu tych dodatkowych informacji.
  5. Czy pole pisania odpowiedzi będzie w przyszłości zmienione na jedno? Troche dziwne to pisanie po lewej a wysiwyg po prawej.
  6. Edit - te odznaki, np edytor… to jakieś przedszkole?
1 polubienie

Możesz schować sobie podgląd.

Co do innych uwag, to dzięki - wszystkie przeczytałem, zastanowimy się.

Hej,

Porównanie do PHP byłoby strzałem w kolano - więc nie zaproponowano takowego w ankiecie. :stuck_out_tongue: Ale może sami taki temat założymy.

Co do meritum - działa nieco lepiej niż IPB, przynajmniej na razie - ma kilka bajerów, ale boli mnie zdecydowany brak czytelności. Pewnie po czasie się przyzwyczaję, ale faktycznie trochę go musi upłynąć.

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

Wprowadziłem właśnie poprawkę na stronie głównej w spisie kategorii, które teraz są listowane jedna pod drugą. Czy wydaje się to Wam bardziej czytelne?

1 polubienie

Zdecydowanie, tylko te statystyki czasem rozwalają “ordnung” :smiley:

Statystyki? Możesz wrzucić tu screena? Albo na PW