Ankieta: Jaki macie/brak antywirus ?:) 2015.07

Wypowiadajcie się jak z wydajnością itd :slight_smile: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: 8) :x :mrgreen: :multi:

Norton Internet Security 2014. 

 

Wydajność świetna, żadnych spowolnień systemu.  Skuteczność ochrony bardzo dobra. Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem jakiś syf u siebie. Choć może bardziej to zasługa tego, że patrzę na co klikam. 

a czy jest on aktualny? na DB ostatnia aktualizacja z tamtego roku :slight_smile:

Aktualizacje definicji dostaje na bieżąco. Natomiast sam program rozwijany już oczywiście nie jest.

Ale to chyba temat na inną dyskusję.

 

Mój AV wspomaga mnie i ja jego. Razem stanowimy zgrany kolektyw :wink:

Kaspersky - KIS- Kaspersky Internet Security

 

Ostatni wirus jaki widziałem u siebie - rok 1998 (co śmieszniejsze sam sobie zrobiłem kuku bo na 90% wiedziałem, że plik może być zainfekowany)

 

Od 2006 KIS, nigdy nie spotkałem problemów z wydajnością komputera ale potrafi podbić ping w grach online o 20-30ms.

Aktualnie wersja 2014 (wersja 2015 drażni mnie wyglądem i zmniejszeniem kontroli nad tym co robi w tle, pierwsze wydanie miało wyciętą opcję wyłączania rootkit scan, teraz nie wiem czy poprawili bo ludzie ich gryźli po nogach za to).

 

Co mnie wnerwia ?

Pakiet bardzo nie lubi CodeTyphon64 - czas uruchomienia środowiska, czy kompilacji 1 linnijki kodu przy aktywnym KIS wzrasta do 1min - jedyne rozwiązanie wyłączyć i pracować bez.

 

Nawet na moim dziadkowym laptopie z prockiem Athlon XP 2600, win XP 768Mb ram - działa na tyle płynnie, że spokojnie można chodzić po necie.

Ja posiadam ESET Endpoint Antivirus i jestem z niego zadowolony. Chodzi na słabszych komputerach i oczywiście na szybszych w firmie bez problemów i zacięć.

A wedlog was jaki antywirus jest najlżejsz? Chodzi o to żeby komp śmigał jakby tego AV nie było :slight_smile:

U mnie budę pilnuje CIS ( Comodo Internet Security ) dobrze skonfigurowany,daje sobie radę i nie mam żadnych " szkodników " na kompie ,czego nie mogłem powiedzieć o Avast Antivirus .

Problem z CIS jest właśnie taki, że nie każdy chce i potrafi poświęcić kilka godzin na jego konfigurację, gdyż na standardowych ustawieniach zapewnia co najwyżej średni poziom bezpieczeństwa.

Zapewne dlatego, że sam Władimir Putin czuwa nad bezpieczeństwem Twojego systemu :wink:

Dodatkiem blokuję malware i tracking z neta. Pobrane pliki sprawdzam na virus total online. Linki też sprawdzam, gdy poczta niezamówiona, albo strona niepewna.

 

Po co mi antywirus? Laptop 5 lat się cieszy, a i pc też tyle, - że mają lekko.

Ryzykować z antywirusem, czy być ostrożnym i nie ryzykować?

Czasami na ewidentny wirus w pliku, to comodo pokazuje na zielono, a MBAM, że to czerwony trojan. Wczoraj, to virus total pokazywał jedno zagrożenie trojanem na aplikację wicleanup. Sławne antywirusy pokazywały na zielono i to prawda, bo bezpiecznie użyłem programu. A ten jeden pokazywał false p.

 

Ha ha ha ha hałas o antywirusy, który lepszy. No i program szpiegujący, przykładowy keylogger z DP, jest bezpieczną aplikacją wg wszystkich antywirusow wymienionych w ankiecie. Dla tych osób szpiegowanych, to kwestia spowiedzi, czy w nich, czy w szpiegujących - diabeł siedzi.

https://www.virustotal.com/pl/file/421debcf88b8779169045ec3b38588d71173166ba86b51ef9dad84916cac13dd/analysis/

Ja ma Baidu AV, którego nie uwzględniłeś w ankiecie, więc albo go dodaj albo dodaj opcję inny!

Długo miałem Avasta, ale gdy przepuścił kilka śmieci przeszedłem na chiński

wszystko wykrywa, nie obciąża systemu - polecam.

Według moich doświadczeń Panda Free Antywirus: http://www.dobreprogramy.pl/Panda-Free-Antivirus,Program,Windows,57976.html

Na co dzień pracuje na Scientific Linux 7.1. Antywirusa nie posiadam, za to mam pakiet SELinux i nikt poza NSA na mój dysk nie zagląda :wink: Wydajność świetna. :slight_smile:

 

A mnie to dynda czy taki czy inny ćwok macza w tym paluszki.

Barclays daje mi co roku za darmo licencję na 3 stanowiska i to się liczy :slight_smile:

Poprawione :slight_smile:

dzieki za odpowiedź :slight_smile: Daje on rade?:stuck_out_tongue:

Używam AVG, szybki i lekki, czasami ma dziwne odchyły i blokuje jako wirusa programy pisane w C :wink:

Ja bym jeszcze dodał Ashampoo Antivirus

Mógłbyś poprawić i dać na samym końcu Nie mam antywirusa i Inny 

mniej więcej tak http://i.imgur.com/eSWti4L.png

jest 20/20 juz niestety. Dodalem juz wczesniej ze brak i inny :slight_smile:

Przez wiele lat używałem systemu Microsoft Windows: XP, Vista, 7, 8-8.1. Przez większość tego czasu korzystałem z Microsof Security Essential/Windows Defender. Nigdy nie miałem problemów z wirusami. Ostatnio przerzuciłem się na Linuksa.

co do linuksa. Można mieć windowsa i Linuxa na 1 partycji/dysku ?