Ankieta: Jakiego Windowsa używasz?

Zżera mnie ciekawość, którą wersję Windows używacie :wink:

Zagłosowałem na system którego najczęściej używam (W7) - chociaż W8.1 używam w pracy tylko i wyłącznie ze względu na Hyper-V.

Ja też na W7, mimo że korzystam z W8.1 na tablecie ale są to tylko nocne seanse z Youtube albo Netflixem więc to się nie liczy :stuck_out_tongue:

Witam, używam Win 7. Ale czytałem że Win 8/8.1 i 10 mają lepsze zarządzanie pamięcią co przy moich 2GB jest “bardzo” pożądane i chyba czeka mnie przesiadka. Ewentualnie wrzucę jakieś Xubuntu. :) 

Coś tam podobno poprawili, chociaż w moim przypadku na laptopie mam 8 GB więc nie robi mi to jakiejś różnicy, bo i tak nigdy całego ramu nie użyłem. Ale już na tablecie z 1GB ram windows 8.1 nawet daje radę :wink: na pewno dużo lepiej niż android.

Ja ciągle używam Windowsa 7.

Na pc używam Windows 8.1 a na laptopie eksperymentuje z Windows 10 :slight_smile:

Windows 8.1 - być może wersja, z którą pozostanę do końca wsparcia.

Sprawdzam win 10 na podrzuconym mi laptopie i prawdopodobnie siódemka zostanie u mnie na dłużej. 

Najczęściej 7, ale największa liczba moich maszyn stoi na 2008 R2.

Windows 7, do nowszych systemów producent mojego sprzętu nie oferuje sterowników. To raz, dwa nowsze systemy nie posiadają niczego wartego uwagi, co miałoby mnie skłonić do migracji.

bachus, dnia 27 Sie 2015 - 12:01, napisał: snapback.png

 Ja tak samo jak koledzy w tej chwili jestem na 7 ale mam też 8,1

Zagłosowałem na w7.

XP bo najmniej na dysku zajmuje. Jak jakimś cudem bede miał kiedyś nowy komputer to bedzie 7.

Nie ma opcji “Żaden”.

Chyba “żaden z powyższych” , bez niczego maszynki x86 nie uruchomisz :wink:

@Up, BIOSa włączy xD

Ja preferuje Windows 10 ze względu na DirectX 12

BIOS już z rozwinięcia skrótu jest systemem :wink: , chociaż nie operacynym.

XP - używam na ośmioletnim pc i szybki, jak nowy. Filmy w playerze, czy z z YT, emulator starszych gier, office 2007, net i sporo potrzebnych aplikacji. Dziś dałem mu superram z giveaway of the day. A co. Należy mu się lekko. Lubi FF 41, na YT domyślnie ładuje rozdzielczość 480p. Mam najwyższą natywną ekrany, to wystarcza jakość filmów. W 30 sekund od wciśnięcia powera, to już jestem na Firefoxie.

 

Na 5 letnim laptopie acer aspire jest win7 x64. Też śmiga porównywalnie do XP, ale takie wyszukiwanie, wklejanie i kopiowanie, to win7 jest mułem. Trzeba radzić sobie innymi programami. Nawet pSX chodzi ciężej i niektóre gry klatkują. Też to samo office, bo mam na 3 stanowiska, te same potrzebne programy. WU woła o pomstę do nieba.

Pytanie brzmiało “jakiego Windowsa” a nie “jakiego systemu”…

Wiesz, biorąc pod uwagę możliwości UEFI i temu podobnych to jakaś funkcjonalność komputera bez systemu jest :smiley: