Ankieta: Jakiego Windowsa używasz?

(funbooster) #1

Zżera mnie ciekawość, którą wersję Windows używacie :wink:

(bachus) #2

Zagłosowałem na system którego najczęściej używam (W7) - chociaż W8.1 używam w pracy tylko i wyłącznie ze względu na Hyper-V.

(funbooster) #3

Ja też na W7, mimo że korzystam z W8.1 na tablecie ale są to tylko nocne seanse z Youtube albo Netflixem więc to się nie liczy :stuck_out_tongue:

Witam, używam Win 7. Ale czytałem że Win 8/8.1 i 10 mają lepsze zarządzanie pamięcią co przy moich 2GB jest “bardzo” pożądane i chyba czeka mnie przesiadka. Ewentualnie wrzucę jakieś Xubuntu. :) 

(funbooster) #5

Coś tam podobno poprawili, chociaż w moim przypadku na laptopie mam 8 GB więc nie robi mi to jakiejś różnicy, bo i tak nigdy całego ramu nie użyłem. Ale już na tablecie z 1GB ram windows 8.1 nawet daje radę :wink: na pewno dużo lepiej niż android.

(artur01w) #6

Ja ciągle używam Windowsa 7.

(dzikiwiepsz) #7

Na pc używam Windows 8.1 a na laptopie eksperymentuje z Windows 10 :slight_smile:

(Jusko) #8

Windows 8.1 - być może wersja, z którą pozostanę do końca wsparcia.

(kogart) #9

Sprawdzam win 10 na podrzuconym mi laptopie i prawdopodobnie siódemka zostanie u mnie na dłużej. 

(drunkula) #10

Najczęściej 7, ale największa liczba moich maszyn stoi na 2008 R2.

(rgabrysiak) #11

Windows 7, do nowszych systemów producent mojego sprzętu nie oferuje sterowników. To raz, dwa nowsze systemy nie posiadają niczego wartego uwagi, co miałoby mnie skłonić do migracji.

(tomasko) #12

bachus, dnia 27 Sie 2015 - 12:01, napisał: snapback.png

Ja tak samo jak koledzy w tej chwili jestem na 7 ale mam też 8,1

Zagłosowałem na w7.

(system) #13

XP bo najmniej na dysku zajmuje. Jak jakimś cudem bede miał kiedyś nowy komputer to bedzie 7.

(Kpc21) #14

Nie ma opcji “Żaden”.

(drunkula) #15

Chyba “żaden z powyższych” , bez niczego maszynki x86 nie uruchomisz :wink:

(LosTigeros) #16

@Up, BIOSa włączy xD

Ja preferuje Windows 10 ze względu na DirectX 12

(drunkula) #17

BIOS już z rozwinięcia skrótu jest systemem :wink: , chociaż nie operacynym.

(Bogdan_G) #18

XP - używam na ośmioletnim pc i szybki, jak nowy. Filmy w playerze, czy z z YT, emulator starszych gier, office 2007, net i sporo potrzebnych aplikacji. Dziś dałem mu superram z giveaway of the day. A co. Należy mu się lekko. Lubi FF 41, na YT domyślnie ładuje rozdzielczość 480p. Mam najwyższą natywną ekrany, to wystarcza jakość filmów. W 30 sekund od wciśnięcia powera, to już jestem na Firefoxie.

Na 5 letnim laptopie acer aspire jest win7 x64. Też śmiga porównywalnie do XP, ale takie wyszukiwanie, wklejanie i kopiowanie, to win7 jest mułem. Trzeba radzić sobie innymi programami. Nawet pSX chodzi ciężej i niektóre gry klatkują. Też to samo office, bo mam na 3 stanowiska, te same potrzebne programy. WU woła o pomstę do nieba.

(Kpc21) #19

Pytanie brzmiało “jakiego Windowsa” a nie “jakiego systemu”…

(system) #20

Wiesz, biorąc pod uwagę możliwości UEFI i temu podobnych to jakaś funkcjonalność komputera bez systemu jest :smiley: