Ankieta wysyłana na e-mail


(Adagio222) #1

Witajcie!

Mam do zrobienia na swojej stronie internetowej ankietę rejestracyjną, której wyniki później będą wysyłane na mój adres e-mail.

W tych polach będą dane typu imię itd, oraz na dole ''ptaszek'' ze użytkownik zgadza się na przetwarzanie danych osobowych.

Nie wiem jak do tego się zabrać, w kursach html troche mało znalazłem na ten temat. Być może ten problem już był poruszany, ale jako iż bardzo zależy mi na czasie z wykonaniem tego proszę Was o pomoc.

Podam może jakie pola widzę tutaj w tej ankiecie:

Imię i nazwisko

Adres

Ulica i nr domu

Kod

Telefon ---nie konieczny do rejestracji

Adres e-mail

Dane do faktury

nazwa

NIP

Adres jw.

Oraz kwadrat z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych

oraz [WYSLIJ] jako przycisk.

Z góry dziękuję za pomoc.


(Vikingus1) #2

http://www.kurshtml.boo.pl/html/formularze.html


(Adagio222) #3

Super, byłem tam, ale niestety, bez porządanego efektu.

Nie wiem jak to wszystko ze sobą powiązać.


(Marek1n) #4

Wszystko zależy jak to ma byc zrobione. Jeśli chcesz aby te dane były przesyłane mailem do ciebie to teoretycznie da się to zrobic HTML-em, jednak z tym jest jeden problem. Zauwazyłem że przy windowsie XP działa to inaczej niż do tej pory działało (tj. w pozostałych windowsach). Po naciśnieciu wyśli bez agenta pocztowego wiadomość się nie wyśle :-/ Ratunkiem jest PHP...


(Adagio222) #5

No coś Ty... już kiedyś miałem takie coś co wysyłało dane z formularza na maila oczywiście na XP,a teraz nie moge tego znaleźć. Poza tym co ma Windows do formularza?


(Vikingus1) #6

Moco slusznie mowi. Jesli chcesz w html to osoba wysylajaca musi miec klienta mail. Inaczej to php. Poczytaj link, ktory Ci podalem.

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 16:27

Aha, XP nie ma tu nic do rzeczy...


(Marek1n) #7

:mrgreen:

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 18:00

Sprawdz to http://phpmailer.sourceforge.net/tutorial.html tu są gotowe klasy do wysyłania maili via SMTP... Wówczas wysyłasz maile ale musisz mieć założoną skrzynkę pocztową do wysyłania przez nią ....