Ankieta wysyłana na e-mail

Witajcie!

Mam do zrobienia na swojej stronie internetowej ankietę rejestracyjną, której wyniki później będą wysyłane na mój adres e-mail.

W tych polach będą dane typu imię itd, oraz na dole ‘‘ptaszek’’ ze użytkownik zgadza się na przetwarzanie danych osobowych.

Nie wiem jak do tego się zabrać, w kursach html troche mało znalazłem na ten temat. Być może ten problem już był poruszany, ale jako iż bardzo zależy mi na czasie z wykonaniem tego proszę Was o pomoc.

Podam może jakie pola widzę tutaj w tej ankiecie:

Imię i nazwisko

Adres

Ulica i nr domu

Kod

Telefon —nie konieczny do rejestracji

Adres e-mail

Dane do faktury

nazwa

NIP

Adres jw.

Oraz kwadrat z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych

oraz [WYSLIJ] jako przycisk.

Z góry dziękuję za pomoc.

http://www.kurshtml.boo.pl/html/formularze.html

Super, byłem tam, ale niestety, bez porządanego efektu.

Nie wiem jak to wszystko ze sobą powiązać.

Wszystko zależy jak to ma byc zrobione. Jeśli chcesz aby te dane były przesyłane mailem do ciebie to teoretycznie da się to zrobic HTML-em, jednak z tym jest jeden problem. Zauwazyłem że przy windowsie XP działa to inaczej niż do tej pory działało (tj. w pozostałych windowsach). Po naciśnieciu wyśli bez agenta pocztowego wiadomość się nie wyśle :-/ Ratunkiem jest PHP…

No coś Ty… już kiedyś miałem takie coś co wysyłało dane z formularza na maila oczywiście na XP,a teraz nie moge tego znaleźć. Poza tym co ma Windows do formularza?

Moco slusznie mowi. Jesli chcesz w html to osoba wysylajaca musi miec klienta mail. Inaczej to php. Poczytaj link, ktory Ci podalem.

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 16:27

Aha, XP nie ma tu nic do rzeczy…

:mrgreen:

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 18:00

Sprawdz to http://phpmailer.sourceforge.net/tutorial.html tu są gotowe klasy do wysyłania maili via SMTP… Wówczas wysyłasz maile ale musisz mieć założoną skrzynkę pocztową do wysyłania przez nią …