Anniversary update - powrót do starego menu start?

(Pele Sk) #1

Razem z aktualizacją systemu, w menu start pojawiła się nowa kolumna (jak na screenie), która mi bardzo nie odpowiada. Jest możliwość powrotu do starego menu start, albo chociaż wyłączenie jej? 

menustart.png

(daras28-82) #2

To menu “wszystkie programy” jak niby ma wyglądać stare menu start?

(Invicta93) #3

A ja nie pobierałam tej najnowszej aktualizacji i nie mam tego paska po lewej stronie.

Może o to chodzi a autor mylnie ocenił stan z przed?

(daras28-82) #4

Ja mam najnowszą i nie mam tego paska po lewej od zaznaczenia.

Dodatkowy ficzer.

To co zaznaczone to standardowe menu “wszystkie programy”.

W ustawieniach wyglądu powinny być opcje ustawienia.

Prawdopodobnie włączenie tego paska po lewej na stałę ujawnia “wszystkie programy”.

Co ciekawe nie widzę opcji włączenia tego u siebie.

(Sauler) #5

@daras28-82 Więc na pewno nie masz zainstalowanego Anniversary Update, bo od tej wersji menu start tak właśnie wygląda.

Więc odpowiadając na pytanie autora tematu. Nie, nie da się przywrócić menu start, które było w poprzedniej wersji.

(daras28-82) #6

Mam wszelkie najnowsze aktualizacje.

Wszystko pozostało bez zmian w wyglądzie “startu”.

(prz3m3k84) #7

Więc jeszcze nie masz Anniversary Update.

(Sauler) #8

@daras28-82 Więc jeszcze nie dostałeś aktualizacji :slight_smile: Możesz czekać lub wymusić aktualizację klikając przycisk  Zaktualizuj teraz  na tej stronie.

(daras28-82) #9

Nie dyskutuj, wiem co mam i jak aktualizowałem.

(Sauler) #10

To jaką wersję masz podaną jak odpalisz polecenie winver?

(prz3m3k84) #11

Tu nie ma co dyskutować. Jeśli nie masz menu start podobnego do tego z 1 posta, tylko takie jak w zwykłej 10, to znaczy, że nie masz Anniversary Update. Koniec kropka.

(daras28-82) #12

Uwielbiam jak wiecie lepiej co mam a czego nie…

(Invicta93) #13

Z mojej strony…

Właśnie zaktualizowałam system i również mam taki pasek z boku,jak autor tematu.

Aktualizowałam poprzez Media Creation Tool.

Wychodzi na to,że to po prostu jeden z elementów aktualizacji i raczej wątpię w możliwość zmiany widoku.

Przynajmniej na chwilę obecną…

Nie ukrywam,że mi również bardziej odpowiadał  poprzedni wygląd.

(ak6) #14

Pasek ten jest integralną częścią menu start po najnowszej aktualizacji. Nie da się go wyłączyć bez, podejrzewam głębokiego grzebania w rejestrze lub narzędzi zewnętrznych.

Kolego @daras28-82

Nie wiemy co masz, ponieważ nie raczyłeś podać wersji posiadanego systemu. Nie będę się już może rozpisywał o braku kultury w niektórych Twoich wypowiedziach.

Aktualizacja Anniversary, jak niestety wiele produktów Microsoft, jest nie do końca dopracowana i może powodować pewne problemy, lub nie wyświetlać prawidłowo wszystkich funkcji. Osobiście tego doświadczyłem na dwóch komputerach, z kilku, które aktualizowałem.

Dopiero czysta instalacja przywracała wszystkie funkcje na swoje miejsce.

Być może i w Twoim wypadku jest podobnie. Ale tak jak pisałem, nie mamy takiej pewności, ponieważ nie pokazałeś nam numeru, który pokaże Ci winver.

(daras28-82) #15

Czemu miałbym to robić skoro nie widzę problemu?

(mamrotek) #16

Wiemy lepiej bo widocznie znamy się lepiej… Anniversary update jeszcze nie pojawił się na Twoim PC, tyle. 

(daras28-82) #17

Skoro wiesz lepiej to dobrze, ja wiem swoje.

(mamrotek) #18

Nie rozumiem dlaczego tak idziesz w zaparte, uruchom  proszę polecenie  winver  i podaj numer wersji.

(daras28-82) #19

Mojego rozmiaru majtek nie chcesz?

Wiem co mam i nie zamierzam ci nic udowadniać.

Dyskusja skończona.

(ak6) #20

Tym bardziej, że to nie jest Twój problem, więc nie wiem kompletnie po co się udzielasz, nie wnosząc nic merytorycznego do tematu.

Bardzo dziękujemy, że skończyłeś dyskutować…