Anomalie graficzne gt 430

witam

Dziś dokonałem kilku drobnych zmian w pliku.ini w grze SKYRIM oraz zmieniłem w panelu NVIDIA

-ANIZO z 8 na 16

-możliwe że jeszcze jakość tekstur

i to chyba wszystko …

obrazek w SKYRIM na początku i w czasie dogrywania ( pokazują różne przedmioty z podpisem np Troll , miecz , siekiera z podpisem i uwagą ) zmienił się z srebrnego na czewony … Po za tym jakby się lekko pogorszyło renderowanie niektórych efektów np wody + leciutkie mało zauważalne klatkowanie.

Stało się to nagle . Zmieniałem plik ini ,kasowałem i wracałem do defaultowego ba ,nawet początkowego .

Po za tym . Mapa w Skyrim wygląda trochę inaczej tzn góry na niej są mniej dokładne - nie ma na nich aliasingu .

Niby nic nie zrobiłem a tu takie zmiany…

Zanim przeinstaluje sterownik i grę chciałbym znać opinie kogoś kto może coś wiedzieć o takich rzeczach .

plik render.info z Skyrim :

Renderer Device Information:

	ENB

	nv4_disp.dll

	RenderPath : BSSM_SV_3_0

	PSversion : 300

	VSversion : 300

	VStarget : vs_3_0

	PStarget : ps_3_0

	PS2xtarget : ps_3_0

	maxPS20inst : 512

	3.0 Support : yes

	3.0 Lighting : yes

	Nonpowerof2textures : yes

	FP16ARGB blending : yes

	FP16ARGB filtering : no

	Bloom lighting : no

	Refraction : yes

	2.0 hairw : yes

	SLI mode : no

	NVapi enabled : no

	Multisample Type : 4

	Transparency MS : no

	HW Thread Count : 4

Dodane 02.04.2012 (Pn) 7:29

tutaj symbol skyrim na początku jest zrebrny (jak i przy każdym loadingu)

http://www.youtube.com/watch?v=p_nKvxkmafM

u mnie jest na czerwono - co to oznacza ?

Przeinstalowałem stery i nic.

Może to dlatego, że gt 430 nie jest w ogóle kartą przeznaczoną do gier i maksowanie ustawień nic Ci nie da?

w SKYRIM mam na niej 50 FPS średnio na wysokich texturach ,AA x2 ,Anizo x8 i cieniowaniu. Renderowanie efektów jak woda czy ogień robi wrażenie . 8600 GT takich nie miała. Po za tym zobacz na youtube jak chodzi na niej Starcraft 2 ,Left for DEAD ,DEAD SPACE 2 albo gta 4 .

Jest do gier ale najnowszych . Tylko nie na max detalach

Starszy tytuł jak OBLIVION przykładowo na 8600 GT wygląda lepiej.

To że mówią że nie do grania można między bajki włożyć. Trzeba tą kartę mieć i ją przetestować. Jest to bodajże najlepszy geforce jaki pójdzie na 300 W . A mam 350w. Chip z architekturą fermiego GF108 został również zastosowany w kilku GTSach.

no i full HD z HDMI

PRZEINSTALOWAŁEM SKYRIM i zaczynam go zaraz testować . Pierwsza rzecz - znaczek nie jest na czerwono co mnie napawa optymizmem .

Dodane 02.04.2012 (Pn) 19:40

wygląda na to że wszystko wróciło do normy

adminie zamknij temat