Anonimowo zgloszenie przestępstwa

Czy ktoś może mi napisać,czy anonimowo,można zgłosić popełnienie przestępstwa Kodeks Karny Art. 286 (oszustwo - internetowe) chodzi mi mianowicie o niby spolszczenia do gry Borderlands 2 które można spotkać na YT żeby ściągnąć,plik trzeba wypełnić ankietę i subskrybować usługę co miesięcznych SMS płatnych.Nie chcę być ciągany po sądach,dlatego chciałbym to zgłosić anonimowo.

Witaj zapoznaj się z tym http://www.dyzurnet.pl/test/poradnik_internauty.html

Możesz użyć formularza http://dyzurnet.pl/formularz_pl.html

Dałeś się nabrać ? :smiley:

galy1 , http://e-prawnik.pl/porady-prawne/prawo … stwie.html

galy1 i na kogo ty niby chcesz donieść? na autora filmiku? na tego kto zamieścił taki plik? na strone która to oferuje? masz pojęcie ile jest takich stron z takimi reklamami, setki, to że doniesiesz na jedną nic nikomu nie da ponieważ to nie jest nielegalne, jest to zgodne z przepisami bo na każdej takiej stronie masz wyraźnie napisaną informacje że jest to subskrypcja za którą trzeba płacić, zostałeś poinformowany więc nie możesz powiedzieć że jesteś oszukany, a to że jest to debilne i wkurzające to inna historia.

pozatym

typowy polak, najwięcej krzyczy jak to został oszukany i świat jest niesprawiedliwy a w efekcie chowa się za spódnicą by się tylko nie wychylać. czujesz się oszukany, pokrzywdzony czy co tam jeszcze to miej odwage pokazać twarz i się do tego przyznać a nie tylko głośno szczekać ale nie gryźć.

azazel666 Polecam,tobie przeczytanie kodeksu karnego kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.Autor filmu twierdzi,że ma spolszczenie do Borderlands 2 i że plik trzeba pobrać,z płatnej strony.Autor filmu popełnia oszustwo art. 286 § 1 bo spolszczenia nie ma i autor filmu zarabia na ściągnięciu jego pliku.Drogi kolego azazel666 ja nie toleruje,oszustwa gdyby ktoś chciał oszukać mi sąsiada to bym zareagował a ty co byś zrobił ??

PS.Autor skasował film,teraz zabieram się za kolejnych.