Anonimowość w sieci

Właśnie natrafiłem na ciekawy artykuł oraz darmową aplikację, służącą do pozostawania anonimowym w sieci, szczerze mówiąc będę testować dopiero wieczorem, ale może ktoś mnie ubiegnie i podzieli się wrażeniami :wink:

http://www.idg.pl/news/79831.html

http://tor.eff.org/

Jestem sceptyczny - jak mówią w praniu może wyjść :stuck_out_tongue:

Edit: Tak literówka nie sprawdizłęm Petro :stuck_out_tongue:

Piniolu,anonimowośc w internecie to fikcja,każdy ma swój numer IP,dodatkowo specjalnymi programami śledzącymi ruch w sieci można namierzyc skąd piszesz,wystarczy zbadac przepływ pakietów,a jeszcze jak masz stałe IP,to samo z emailami,programy pocztowe nie wyświetlają całej zawartości,gdy tekstowo przeczytasz list są tam informacje z jakiego komputera wyszedł i przez jakie komputery przeszedł do odbiorcy,to pozwala dokładnie ustalic adres nadawcy,potem kontaktując się z providerem internetowym można wziąc adres zamieszkania nadawcy

Bawienie sie w anonimowość takim sposobem stosowana jest już od bardzo dawna,czyli łączenie sie przez kilka proxy z docelowym serwerem , najczęsciej wykożystywane są serwery proxy ameryki łacińskiej , (tak z ciekawośći sprawdzałem)uzyskanie finalnego połaczenia takim sposobem graniczy z cudem aczkolwiek jest to możliwe ,ale nie jest to połaczenie całkowicie anonimowe , strona z którą sie połaczymy nie widzi naszego ip tylko jakieś kolumbijskie proxy , ale admin mojej sieci w kilka sekund pokazał mi całą droge mojego kombinatorswa(pakietów wysłanych przez moje faktyczne ip)więc pytam po co kombinować jak i tak nie bedziemy anonimowi.

tym bardziej, że organy zajmujące się śledzeniem przestępstw w sieci, na pewno dysponują o wiele potężniejszymi aplikacjami.

no ale jak ktoś poczuję się lepiej, to czemu nie :slight_smile:

Zupełna anonimowość w sieci to fikcja.

To oczywiste. I to jest jeden z dowodów na to, że anonimowość w necie to mit :smiley:

Tu chodzi raczej o czas potrzebny na zidentyfikowanie komutera i jego użytkownika.

P.S.

Co znaczy “steptyczny”, chyba chodziło Ci o sceptyczny :slight_smile:

Wykładów nie potrzebuje, bo wiem o tym doskonale ehehe Dałem tylko namiary na cieakwe darmowe narzędzie, które może natruć życie psuedo hakierom ehehe

a myślisz że pseudo hakerzy nie myślą?? to jestes w błędzie, oni tez wiedza ze nie są anonimowi w sieci i każdego da się wyłapac :slight_smile: