Antena dla Huawei B818

Cześć,

Kupował ktoś antenę do Huawei B818?

Daje coś? Warto interesować się tematem? Wieczorem u nas nie da się korzystać z internetu, stąd moje pytanie czy to coś pomaga…

Skoro dopiero wieczorem jest problem to obstawiam że wynika to raczej z zatłoczonego BTSa niż z kiepskiego zasięgu.

Ale mając antenę kierunkową może sobie przestawić na inny BTS, o większej przepustowości.

  1. O ile jest taki BTS
  2. O ile jest możliwość wystawienia poza budynek anten kierunkowych
  3. O ile @rwtryb będzie w stanie poprawnie je ustawić - bo to też nie jest takie oczywiste!

Polecam szukać opinii na amazon.com, często jest ich więcej niż w lokalnychn serwisach, zwłaszcza dla nietypowych sprzętów

A propos BTSów to polecam coś w tym stylu:

Na Androida też są pewnie takie apki.

Router ten na swoich wewnętrznych antenach agreguje 4 pasma… Kupowanie anteny kierunkowej z jednym pasmem według mnie bez sensu. Równie dobrze może kupić router LTE bez agregacji i taką antenę i na jedno wyjdzie.

Zaloguj sie na strone konfiguracji routera domyslnie w adres przeglądarki jak dobrze pamietam 192.168.8.1 i masz tam chyba system i parametry czy informacje o urządzeniu. Będą tam parametry sygnału w dB-lach i je tu wklej.

Nadajnik widzisz z którejś strony domu, przez okno?

Teraz coraz wiecej ludzi tego routera uzywa i juz wszystkie 4 pasma są przeciązone.

Po co mu to piszesz bo nie rozumiem??

By nie kupował anten kierunkowych w ciemno, a bo kosztuje 200 € to będzie dobra.

Antena kierunkowa daje efekt głównie wówczas gdy jesteś daleko albo masz przeszkody pomiędzy routerem a BTSem. Jeśli sygnał jest poprawny a internet zwania jedynie wieczorem przyczyną raczej będzie przeciążony BTS albo konkretne pasmo na którym się łączysz.
Sprawdź ile pasm jest agregowanych w czasie kiedy prędkość jest kiepska, jakie pasma udostępnia BTS. Być może łączysz się jedynie na 800Mhz(mniejsze prędkości - mała pojemność) a dobór i zakup anteny na 1800, 2600 umożliwi ci korzystanie z tych pasm. To być może podniosło by prędkości. Jeśli tak jest to podejdź pod BTS z telefonem z agregacją i porównaj prędkości.