Antena do 100zł odbioru tv


(Domino Czesio) #1

Szukam anteny za ok.100 zł.

Mam w tej chwili siatkową i mieszkam w wiosce.

Doradźcie co kupić,lub co zrobić ,aby ładnie odbierało.

Kupiłem wewnętrzną za 40 zł,ale to katastrofa.

Mam 2 tv do jednej anteny podłączone,poprzez rozdzielacz sygnału i koncentryk.

Gdy pada śnieg,lub deszcz to jest okropnie.

Ta siatkowa to chyba jakieś dziadostwo.

Ta wewnętrzna to:http://www.allegro.pl/item508673187_duza_antena_pokojowa_samochodowa_wzmocnienie_29db.html

Mam też niepotrzebny zasilacz 12V

Moge do niej go podpiąć?


(hevet) #2

Ta antena ma wbudowany zasilacz,więc podłączenie kolejnego mija się z celem.

http://allegro.pl/item510733467_super_k ... wa_wa.html +symetryzator albo wzmacniacz

http://allegro.pl/item510733312_super_a ... 60_km.html +symetryzator albo wzmacniacz

albo coś z wyższej półki

http://allegro.pl/item504248424_antena_ ... gital.html


(Domino Czesio) #3

http://allegro.pl/item506600187_antena_ ... owice.html

A to?


(hevet) #4

Nie miałem do czynienia z taką anteną więc nie wiem jakie daje efekty.Wydaje mi się,że lepszym rozwiązaniem są anteny,które podałem.


(Kpc21) #5

Najpierw spróbuj wymienić wzmacniacz (płytkę) w antenie siatkowej. Może puszka w której on się znajduje jest nieszczelna (dziwi mnie to, że problemy z odbiorem występują w czasie opadów deszczu lub śniegu). Spróbuj ją uszczelnić np. za pomocą silikonu.

Rozumiem że wtyczkę z zasilaczem włączanym do prądu (zasilającym płytkę-wzmacniacz w puszce przy antenie) masz przed rozdzielaczem sygnału?

Jeśli nie poskutkuje proponuję napisać na forum na stronie www.radiopolska.pl w dziale "Odbiór TV" bo użytkownicy tamtego forum są dużo bardziej obeznani w antenach i lokalizacjach nadajników niż my, dobrzyprogramowicze.

W jakiej wiosce? (ewentualnie w jakiej odległości od nadajnika, i jakiego nadajnika?)


(Domino Czesio) #6

50 km od nadajnika w raszynie

Rozrysowałem jak mam anteny..

d224ff32.jpg


(k-9) #7

a nie lepiej by było kupić jakąś satelitarną platformę telewizyjną??

Miałbyś przynajmniej dobrą jakość obrazu i więcej programów niż na "antenie"


(hevet) #8

Z jednej strony dobre rozwiązanie ale on ma dwa telewizory więc zaczęłaby się "zabawa" w dwa odbiorniki i pewnie w dwa abonamenty.


(k-9) #9

przecież można kupić 2 konwertery i zamontować na talerzu i dokupić jeszcze 1 tuner.

Nie trzeba od razu kupować jakiegoś cyfrowego Polsatu, cyfry +, czy n

Widziałem jakieś platformy satelitarne no name, też dobrze działają.


(Domino Czesio) #10

Mógłbym kupić pakiet n za 38,ale jak zrobić aby był polsat?


(Kpc21) #11

Najpierw zmień płytkę w antenie (na taką o wzmocnieniu max 40 dB) i uszczelnij puszkę. Jeśli normalnie kanały odbierasz czysto to na 99% to.

Ja w odległości jakieś 100 km od Łazów odbieram w dość dobrej jakości na siatce TVP1 i TVP2, z dużym śniegiem TVN i Polsat (zakłócany przez TVP Info z Łodzi, skąd odbieram programy normalnie). Z Łodzi (ok. 30 km) większość kanałów odbieram czysto (za wyjątkiem TVN który ma nisko zlokalizowaną antenę nadawczą - na wieżowcu przy Narutowicza 13). U ciebie problemy z odbiorem mogłyby być tylko na TV4 i TV Puls (nadają z mocą 20 kW, u mnie Puls nadający z Łodzi z mocą 1 kW odbiera prawie czysto, z lekkim śniegiem).

Czy problemy z odbiorem są na wszystkich kanałach? Problemy są na obu antenach? Zobacz jakie instalacje antenowe (poza "siatkami") mają sąsiedzi, popytaj się (lub popatrz) jaki u nich jest odbiór.

n ani Cyfrowego Polsatu nie rozdzielisz na kilka telewizorów. Nie wiem jak jest w przypadku TNK, Cyfrę+ można (drugi dekoder + splitter).

Jeszcze jest jedna alternatywa - tuner DVB-T, jednak prawdopodobnie i tak będzie wymagał modernizacji instalacji antenowej (zamiast śniegu będzie pikseloza), więc jego zakup przynajmniej narazie mija się z celem.

Nie ma czegoś takiego :slight_smile: To nie była platforma cyfrowa, tylko zwykły tuner FTA, który odbiera tylko kanały bezpłatne (Polonia1, Tele5, TV Polonia, TVP Kultura itp.).

Nie wiem, czy potrzebny będzie ATX, czy nie wystarczy zwykła antena Yagi wieloelementowa. A już na pewno nie będzie potrzebny do niej wzmacniacz (co najwyżej pogorszy odbiór).

Do tych anten potrzeba dodatkowo antena na VHF (na TVP1), ponieważ są one przeznaczone na pasmo UHF (kanały 21-60):

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A0710.htm

Ale najpierw popróbuj z siatką (zmiana płytki i uszczelnienie puszki), bo może wystarczy ją "naprawić".


(hevet) #12

Napisałem symetryzator albo wzmacniacz.

Też kiedyś kombinowałem z antenami,siatkowymi ze wzmacniaczami itp.Męczarni trochę było żeby uzyskać dobry odbiór mimo,że mieszkam na czwartym pietrze i nie w centrum.Kłopoty skończyły się po zakupie anteny zaproponowanej w poprzednim poście,tyle,że krótszej,w końcu aż nie mieszkam tak daleko jak domino1.Do anteny nie mam zamontowanego żadnego wzmacniacza bo jest on zbędny a odbiór jest bardzo czysty i przede wszystkim pozbawiony odbić (zasługa kierunkowych anten) niezależnie od pogody.


(Kpc21) #13

Tylko do odbioru z Łazów oprócz tej anteny potrzeba dodatkowej na pasmo VHF, bo inaczej nie będzie odbierać TVP1. W Bydgoszczy macie wszystko na UHF-ie (kanał 21 wzwyż), ale z Łazów TVP1 nadaje na kanale 11, który jest na kanale 11, a antena ATX nie jest anteną szerokopasmową (co wcale nie jest jej wadą).