Antena do LTE

Tak jak w temacie potrzebuje dobrej i sprawdzonej anteny do LTE w rozsądnej cenie, modem jakiego używam to Huawei E3372s-153 w sieci PLAY, do nadajnika mam około 4 km.

Strata pieniędzy i czasu .

Antena i kabel antenowy przy długości do 10m nie obniżają parametrów bardziej niż gdyby anteny nie było wcale. Oczywiście antena musi być o odpowiednio dużym zysku, dlatego mogę polecić tylko sprawdzone firmy w stylu Sorensen 17dBi czy Cybertech 15dBi MiMo http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.htmlTo model dedykowany pasmu LTE 1800MHz, więc z czasem gdy internet będzie nadawany na innych częstotliwościach lepiej mogą sprawdzać się anteny logarytmiczne. Te jednak mają ogólny gorszy zysk. Za mówienie, że zewnętrzna antena to strata czasu i pieniędzy powinien być ban na ten dział ( Dla specjalistów > Sieci komputerowe). Tłumienie przewodu antenowego H-155, który jest razem z Cybertechem to jakieś 0,43-0,45dB na każdy metr (mowa o 1800MHz, bo to ważne). Do tego dochodzi niewielka strata na konektorach. Dlatego przy rozsądnej długości kabla (im krócej tym lepiej) antena na pewno przyniesie pozytywny efekt, szczególnie przy takiej odległości. Oczywiście precyzyjne ustawienie także będzie niezbędne.

Chyba, że ktoś kupił jakieś no-name czy patyka z allegro to nie dziwne, że kawałek plastiku nic nie dał.

Złudna wiara , że z niczego da się uzyskać “coś” . Żeby tylko koszty “imprezy” nie przekroczyły wartości modemu ! Teoria , a praktyka to dwie różne rzeczywistości i jeżeli dodamy do tego element marketingu to możemy zbliżyć się do niej która “drogi” Longhorn2009 będzie rozczarowująca ! Różnica miedzy nami jest taka , że ja to “przerobiłem” (HUAWEI E3272) , a Ty nie . Życzę powodzenia !

Koszty jasne że przekroczą cenę modemu skoro sama antena to jakieś 150zł. Tutaj ta kwestia nie ma znaczenia. Chodzi o efekt, nie rozważamy tego jako forma inwestycji czy jakkolwiek to interpretujesz nawiązując do ceny modemu. Antena zewnętrzna służy poprawie jakości sygnału z bts-a, który autor ma ale najwyraźniej chce poprawić. Nie wiem czemu mówisz o teorii i praktyce skoro wszystko ma prawo jak najbardziej  działać, nie ma tu żadnego większego  marketingu o którym tak wspominasz. Elementy odbiorcze w tego typu panelówce będą bardziej skuteczne od tych wbudowanych w modem.  Pewno za chwile powiesz że anteny tv, sat czy maszty telefonii komórkowej to również niepotrzebna “impreza”. Sorry kolego ale lepiej zasięgnij literatury dotyczącej telekomunikacji, poczytaj trochę forum elektrody (tylko nie pisz takich informacji bo z miejsca wylecisz) i wzbogać wiedzę. Ja nie będę się rozpisywał bo pisze z telefonu. Mam wykształcenie techniczne w tym kierunku, więc wiem co mówię. Poczytaj z resztą wątki dotyczące problemów osób, które mieszkają z dala od nadajników. Jaka będzie odpowiedź? Dodatkowa antena właśnie! Przykład mogę dać jutro jeśli będziesz uparty. A ty żyj dalej w swoim przekonaniu że sygnału sieci komórkowej nie da się poprawić. 

Chłop swoje , a baba swoje .

Potwierdzam, dobra antenka daje pozytywny efekt, niestety nie jest to tania impreza.