Antena do routera mobilnego

Odkopałem starą antenę samochodową, która kiedyś służyła do wzmocnienia sygnału GPS w palmtopie. Wydaje mi się, że wtyczka pasuje do dzisiejszych routerów. Czy można taką antenę podłączyć czy router może się od niej uszkodzić? Zdjęć nie pokazuję, bo nalepka jest nieczytelna, jedynie co widzę to fragmenty liter „GPS”.

WI-FI i GPS dzialają na innych częstotliwościach - z tego, co pamiętam, więc takie kombinowanie z antenami - nawet, jeśli fizycznie wkręty / gniazda pasują może nic nie dać. Routera samego w sobie raczej nie zepsujesz, ale sygnału nie poprawisz. Jeśli chcesz poprawić zasięg WI-FI, to wyposaż się w repeater lub ew. sieć kratową mesh.

1 polubienie

Jak podepniesz do WIFI, to tak , może się uszkodzić, bo antena nie jest zestrojona z takim urządzeniem, i wysoki współczynnik fali stojącej może spowodować przegrzanie końcówki mocy nadajnika.

GPS to częstotliwość ok. 1574 i 1227, zmierz antenkę to może ustalisz do jakiej była przystosowana, ok 19cm, lub 24cm dla całofalowej, może być jeszcze część fali, np. 1/4, 1/2, 5/8 itp, ale wtedy daje się cewkę. Chyba, że to antena jakaś biquad (czyli puszka, a w środku kawał blachy i drut wygięty w np. rąb ).

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby sobie zmajstrować prostą antenę WIFI, nie jest to takie trudne, a rezultaty są lepsze od taniego barachła z Allegro.

:open_mouth: OMG, Co ja tam, napisałem!
Tak, inna częstotliwość, ale router by uwalił! :open_mouth:

Masz szczęście - jeszcze nie podłączyłem :smiley:

Więc nie będę ryzykował, szkoda mi dobrego routera a nawet nie wiem czy ta antena jest sprawna.