Antena do routera przewodowego lub mostek między kartami?

Czy istnieje możliwość “dodania” opcji wi-fi do routera poprzez podłączanie do jednego z portów RJ anteny wi-fi? Pamiętam, że kiedyś na studiach pokazywano nam działanie takiej antenki, lecz podłączonej bezpośrednio do karty sieciowej - posiadającej standard wi-fgi. Czy jest to możliwe w przypadku routera?

Nie

A czy możliwe by to było przy użyciu adaptera Wi-FI na USB?

Ale poco ci antene wifi jak ruter nie ma wbudowanego wifi? 

Może jak jest jakiś alternatywne software dla twojego routera np. OpenWrt, to może wtedy jakieś sztuczny z tym wifi przejdą.

Programowo chcesz rozwiązać brak radia w routerze?

Co to za problem? Wgrywasz alternatywny system, jeśli jego router ma USB to zawsze jest jakaś szansa, że coś takiego można zrobić.

Ale rj-45 nie ma wbudowanego? Ty myslisz? I TY CHCESZ Z RJ-45 NA USB? NO TAK. a co ci da antenka i software antenka to tylko rozsyłacz sieci. OpenWrt ma takie coś zeby zaprogramowac jeden rj-45 na antenke??? 

A czy, gdy podłączę coś takiego:

 

http://www.netis-systems.com/en/Products/Wireless%20USB%20Adapters/860.html#.Va8sL0bF5Yo

 

i zainstaluję sterowniki to nie będzie widoczne jako druga karta sieciowa? Czy mając dwie karty sieciowe w systemie nie da rady przekazać między nimi informacji?

Nie ma takiej możliwości. Najłatwiej kupić najprostszy acces point i podpiąć do obecnego routera i będzie po kłopocie. Ceny nie są strasznie wysokie więc się opłaca.

tutaj znalazłem jakiś artykuł, że można zrobić mostek między dwiema kartami:

 

http://www.download.net.pl/jak-udostepnic-internet-z-wi-fi-kablem-ethernet-w-sieci-lan/n/4652/

Ale to już musisz używać komputera.

Tak, wiem. Po prostu skoro nie da rady do routera to przyszla mi do głowy myśl, żeby to zrobić wykorzystując komputer. Czyli chciałbym udostępnić połączenie karty sieciowej z płyty głownej do nowej karty sieciowej z takiego adaptera jak w poprzednim linku.

 

http://www.netis-sys…ml#.Va8sL0bF5Yo

 

Wygładałoby to tak:

 

modem Vectra -> router TPLink -> karta sieciowa Realtek-mostek-karta sieciowa wi-fi USB z anteną.

 

Pytanie czy taka antena służy tylko do odbioru danych czy również do przesyłu?

To będzie działać.