Antena do telewizji N

(Awicepsik) #1

Czy do odbierania telewizji N potrzebna jest koniecznie duża antena? Mieszkam 10km w linii prostej od PKiN.

(fiesta) #2

A co do odbioru sygnału tv sat ma odległość od nadajnika naziemnego na Pałacu Kultury i Nauki ??

(mati75) #3

Chodzi Ci o naziemną cyfrową telewizję czy satelitarną?

(struart) #4

Chyba, że kolega przez "N" rozumie telewizje naziemną cyfrową.

Myślę, że wystarczy zwykła siatkowa, ale osobiście zainwestowałbym w kierunkową.

(scripter1) #5

Jeśli chodzi o telewizję cyfrową N to jest to tv satelitarna (DVB-S) i do jej odbioru potrzebujesz anteny satelitarnej montowanej na zewnątrz budynku zwanej potocznie talerzem razem z montowanym na nim konwerterem (oczywiście poza dekoderem DVB-S i kartą kliencką).

Jeśli chcesz coś takiego tanio kupić to mam na zbyciu talerz właśni od tv N (ułamane mocowanie konwertera ale można to dokupić) - jest mi zbędny więc na pewno się dogadamy co do ceny.

Natomiast jeśli chodzi o Naziemną Telewizję Cyfrową (w skrócie NTC; sygnał DVB-T) to odległość od najbliższego ci nadajnika ma znaczenie ale ma też znaczenie czy mieszkasz na górce czy w dolinie oraz czy są jakieś przeszkody w linii prostej od nadajnika (np. bloki góry itp.) czy masz bezpośrednią widoczność na nadajnik.

Bardziej szczegółową pomoc dotyczącą NTC można uzyskać na oficjalnym forum operatora: http://forum.emitel.pl/

(eddie71) #6

Telewizję "N" można odebrać za pomocą urządzenia z talerzem.

Są w sprzedaży komplety do odbioru tej telewizji.

Talerz,konwerter,dekoder z kartą startową, itd...

(Awicepsik) #7

Dziękuje za wszystkie wpisy. Nie byłem do końca pewien, czy można telewizję satelitarną "n" odbierać bez talerza.

(cinkibolek) #8

To ty stary lepiej nic nie kupuj tylko zleć komuś instalację tego.

(Awicepsik) #9

Pewnie tak zrobię. To nie dekoder, że podłącza się kilka kabelków i działa :smiley: