Antena do telewizji N

Czy do odbierania telewizji N potrzebna jest koniecznie duża antena? Mieszkam 10km w linii prostej od PKiN.

A co do odbioru sygnału tv sat ma odległość od nadajnika naziemnego na Pałacu Kultury i Nauki ??

Chodzi Ci o naziemną cyfrową telewizję czy satelitarną?

Chyba, że kolega przez “N” rozumie telewizje naziemną cyfrową.

Myślę, że wystarczy zwykła siatkowa, ale osobiście zainwestowałbym w kierunkową.

Jeśli chodzi o telewizję cyfrową N to jest to tv satelitarna (DVB-S) i do jej odbioru potrzebujesz anteny satelitarnej montowanej na zewnątrz budynku zwanej potocznie talerzem razem z montowanym na nim konwerterem (oczywiście poza dekoderem DVB-S i kartą kliencką).

Jeśli chcesz coś takiego tanio kupić to mam na zbyciu talerz właśni od tv N (ułamane mocowanie konwertera ale można to dokupić) - jest mi zbędny więc na pewno się dogadamy co do ceny.

Natomiast jeśli chodzi o Naziemną Telewizję Cyfrową (w skrócie NTC; sygnał DVB-T) to odległość od najbliższego ci nadajnika ma znaczenie ale ma też znaczenie czy mieszkasz na górce czy w dolinie oraz czy są jakieś przeszkody w linii prostej od nadajnika (np. bloki góry itp.) czy masz bezpośrednią widoczność na nadajnik.

Bardziej szczegółową pomoc dotyczącą NTC można uzyskać na oficjalnym forum operatora: http://forum.emitel.pl/

Telewizję “N” można odebrać za pomocą urządzenia z talerzem.

Są w sprzedaży komplety do odbioru tej telewizji.

Talerz,konwerter,dekoder z kartą startową, itd…

Dziękuje za wszystkie wpisy. Nie byłem do końca pewien, czy można telewizję satelitarną “n” odbierać bez talerza.

To ty stary lepiej nic nie kupuj tylko zleć komuś instalację tego.

Pewnie tak zrobię. To nie dekoder, że podłącza się kilka kabelków i działa :smiley: