Antena Pokojowa z Lidla ;)

Cześć, mam problem, zainteresowała mnie oferta z Lidla na 5 maja, Antena Pokojowa SilverCrest.

Częstotliwość: 40 - 860 MH

Wzmaczniacz szerokiego pasma 28dB

Cena 39,99 zł

Teraz tak, czy da się odbierać podstawowe kanały :

  • TVP1

  • TVP2

  • TVP Rzeszów/Info

  • Polsat

  • TVN

Najbliższy nadajnik jest w Rzeszowie

Link do nadajnika:

http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokalizacja.php?pid=37

Mieszkam w Jarosławiu (Niedaleko Rzeszowa , około godziny jazdy samochodem)

Poinformuje jeszcze, że kiedyś mieliśmy antenę na dachu, która odbierało stamtąd sygnał (jakieś 4 lata temu)

Napisze jeszcze że jest to dom bliźniak

Czy ta antena odbiera sygnał analogowy? Jeśli się nie mylę, to nie opłaca się kupować tej anteny - niedługo w całej Polsce sygnał analogowy zostanie wycofany i zastąpiony przez Cyfrowy.

Na ulotce: Do cyfrowego i analogowego odbiory naziemnych sygnałów radiowych i telewizyjnych

Pokojowe anteny sprawdzają się jedynie gdy mieszkasz blisko nadajnika. Kup normalną zewnętrzną antenę kierunkową, żadnej siatkowej. Ta antena może i by się sprawdziła w przypadku odbioru cyfrowego, ale jednak kawałek drogi masz do nadajnika.

Czyli nie brać? Czekam na odpowiedzi.

Nie bierz. Kup antenę zewnętrzną.

Ok, dzięki za info, temat chyba do zamknięcia, chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś opinie na ten temat. Pozdrawiam!

Każda antena odbiera zarówno sygnał cyfrowy, jak i analogowy, nawet jeśli jest/nie jest ona opisana jako “antena cyfrowa” czy “antena DVB-T”.

Bliżej masz nadajnik w Przemyślu, tam są dużo większe moce. Jeśli już coś miałbyś odebrać na tej antenie, to właśnie stamtąd. Powinny ci odbierać (ale w nienajlepszej jakości) TVP1, TVP2 i Polsat.

Moim zdaniem jeżeli mieszka się się bardzo blisko nadajnika to tak, jeżeli dalej to nie ma sensu kupowanie anteny pokojowej, lepiej zainwestować w porządną antenę zewnętrzną.

Czyli zakładam ze 60-80 km. Za daleko na dobry sygnał z anteny wewnętrznej. Ja na odległość ponad 80km na DVBT mam problem z kanałami TVP na zewnętrznej - sygnał na poziomie 55-58% a ścina. Na innych jest ok. Na wewnętrznej to nawet na analogu miałbym proble, co najwyżej śnieżący TVP…

Po prostej to jest mniej niż 30 km. Od Przemyśla, bo z Rzeszowa to i na antenie zewnętrznej odbiór nie musi być najlepszy.

Natomiast do DVB-T z Rzeszowa musiałaby być zewnętrzna i to porządna.

Weź pod uwagę ze za 2 lata będziesz musiał mieć przynajmniej DVBT, a na nie najlepszym zasięgu będziesz miał przycinki.

Ty za to powinieneś zwrócić uwagę na to, że kiedy TV analogowa będzie wyłączana, DVB-T będzie mieć już normalny zasięg w danym rejonie.

Tego nikt nam nie zagwarantuje, jak 1Mbit na Neo na wsi, 7Mbit na UMTS, 21Mbit na HSPA+ czy ileśtam-dzieśąt Mbit na LTE - miało być pięknie a wyszło jak zawsze…

Tyle że wieś wcześniej miała dostęp jedynie przez modem, a zamiast UMTS-u czy HSDPA był GPRS. Generalnie i tak było gorzej. Raczej nie wierzę, żeby po wprowadzeniu DVB-T, TV miała gorszy zasięg niż za analogu. Zresztą… nadajnik MUX2 w Przemyślu uruchamiają do 31 lipca. MUX3 - jeszcze nie wiadomo. Ale wystartuje od 2012 do 2014 roku. Dlaczego tak późno, teraz nie będę tłumaczyć, ale spowodowane jest to konfliktami przy uruchamianiu DVB-T.

Nie chodzi o to czy gorszy czy lepszy. Analog może lekko śnieżyć, cyfra jest albo jej nie ma - i przez to się tnie. Jeśli ktoś przechodził z satelity analogowej na cyfrową to wie jak to jest.

Nawet nie wiem jak byś tą drogę prostował, to z Rzeszowa do Jarosławia jest dalej :stuck_out_tongue:

Poza tym droga jest całkiem “prosta” i wynosi 52 km

http://www.zumi.pl/trasa.html?loc1=Rzes … Id2=&sId2=

Nie z Rzeszowa, a z Przemyśla. Chyba że skala na Google Maps nie odzwierciedla prawdy.

A z Przemyśla to i owszem, po prostej może być nawet bliżej :slight_smile: