Antena radiowa nie łapie dobrze sygnału

Kupiłem ostatnio antenę Emmerson ANTV44 do tunera FM. Do tej pory używałem jakiś drutów i różnego żelastwa więc sygnał radia był słaby ale jakoś udawało się słuchać przynajmniej tych głównych stacji. Po przyniesieniu do domu okazało sie że wtyk nie pasuje (to taki z bolcem w środku, nie da się go wcisnąć bo wtyczka i gniazdo są tego samego rozmiaru). Wziąłem więc kabel antenowy, dorobiłem wtyczki po obu stronach i połączyłem antenę z tunerem. I nic. Jakieśtam stacje odbierają ale żadna w stereo i do tego są bardzo zaszumione. Postawiłem antenę na balkon i jest to samo, może trochę tylko lepiej.
W miejscu gdzie mieszkam jest bardzo słaby odbiór (takie mam wrażenie) bo po pierwsze to wiocha gdzie psy d… szczekają, po drugie sąsiad na dachu ma antenę TV i pewnie ona zakłóca moją antenę. Ale przy użyciu takiej plastikowej kwadratowej anteny odbierałem te stacje w stereo! Wtyki dorobiłem raczej dobrze, razem z masą i dodatkowo wzmocniłem taśmą żeby się nie odczepiały.
Tuner to Technics ST-X302L.

Co jest nie tak? Czy muszę mieć antenę wielkości samochodu ważącą dwie tony żeby posłuchać sobie radia?

Wywal lub oddaj. Mialem to do radia sdr. Lepiej spisywal sie “metr druta”. Tam masz szerokopasmowy wzmacniacz , ktory na wyjsciu mial w moim wypadku sam “szum”.Meczylem sie pol dnia.Okno , parapet na zewnatrz…oddalem na nastepny dzien. Antena na 100 % ta sama.

Nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz, ale musisz udać, sie do jakiegoś najbliższego sklepu radiowego, i spróbować z którąś z anten tego typu https://www.dipol.com.pl/oferta-tv-sat-anteny-radiowe,4346.htm, na początek w puszce płytka symetryczna bez wzmacniaczy, montaż na zewnątrz… Antena ‘somsiada’ niczego ci nie zakłóci…

A możnaby wykorzystać antenę TV która jest na dachu i podprowadzić do niej kabel? Ona jest najwyżej więc może lepiej odbierać. Można mieć dwa kable do jednej anteny.

Nie można… antena TV odbiera w zupełnie innym paśmie częstotliwości… ale możesz kupić taką antene https://www.dipol.com.pl/antena_radiowa_dipol_1rz_pm_b_A0222.htm na początek, i zainstalować ją na tym samym maszcie co antena TV, i położyć drugi przewód…