Antena satelitarna, dekoder czy TV kablowa - co wybrać?

Cześc Wam,

Obecnie nie mam TV, ale zamierzam kupić w najblizszym czasie bo u mnie na wsi już prąd podłączyli do chałup. Ino tylko do miasta musze pojechać na zakupy, ale to dopiero jak łojciec pole obrobi bo konie strasznie są przepracowane i na asfalt z furą nie puści.

No i w związku z tym, nie mam pojęcia co wybrać:

  1. Antenę satelitarną,

  2. TV kablowa (u mnie na wsi można wybrać spośród: Multimedia, UPC, Chello),

  3. Dekoder (to w ostateczności, bo abonament drogi, chyba że sie Waszym zdaniem opłaca).

Nie wiem czym się różni antena satelitarna od np. dekodera i w ogóle jak działa antena ?

Poradzicie coś ?

Antena to jest to co masz przed oknem.

Twoje pytanie powinno brzmieć czym sie różni tuner satelitarny od dekodera.

Odpowiedź praktycznie niczym.

Dekoder to tuner satelitarny przeznaczony do odbioru konkretnego pakietu programów, robiony na zamówienie platformy dostosowany do jej potrzeb.

Wszystko i na temat. :smiley:

A czym w związku z tym jest tuner satelitarny (antena) i jak działa ?

Chodzi mi także o opłaty (tzn. czy kupując antenę ponoszę tylko koszta zakupu i ewentualnego montażu , czy muszę jeszcze płacić standardowy abonament KRRiT i czy muszę płacić jakiś inny abonament w zależności od ilości kanałów itp.?). Jak to działa ? I czy w ogóle można kupić jeszcze coś takiego jak antena satelitarna (tuner satelitarny) i czy do tego jest potrzebny jakis dodatkowy dekoder ?

Oczywiście musisz płacić standartowy abonament. Do tego większość programów jest niedostępna przez zwykły odbiornik. Chodzi oczywiście o te lepsze i polskie. Trzeba za nie płacić niestety aby je odbierać.

Standardowy abonament płacisz za posiadanie odbiornika telewizyjnego czy też radiofonicznego. Koszt anteny satelitarnej obejmuje jedynie montaż no i oczywiście jej zakup.

Antena satelitarna to dobre rozwiązanie. Ponadto, przy pewnych zdolnościach programy kodowane nie muszą być kodowane. To kwestia znania dobrego elektronika :slight_smile: Oczywiscie takie działania są niezgodne z prawem - tak na marginesie.

Oczywiście

UPC to jest TV kablowa a CHELLO to dostęp do internetu oferowany przez UPC.Z kablówek wybrałabym UPC

Wiem że standardowy abonament płacić trzeba jeśli tylko ma się odbiornik TV lub radio w domu !

  1. Chodzi mi o TVP1, TVP2, TVN, TVN24, Eurosport, Discovery, Travel, Animal Planet, BBC, CNN, hiszpańskie, angielskie TV i może coś z muzyki itp. Jak ta sprawa wyglada ?

  2. Jak to sie płaci? Komu? Wykupuje sie jakis dodatkowy abonament czy dekoder ? jak to mniej wiecej wyglada ?

  3. A jeśli chodzi o dekodery to co polecacie (zupełnie się nie orientuję!): cyfra+, wizja, polsat … ? (Wizja to chyba juz nie istnieje, przejęła ją cyfra?). Jak to wyglada cenowo, jakosciowo, programowo ?

  4. Jesli chodzi o TV kablową to z w/w wynika, że są u mnie UPC i Multimedia (na Multimedia większość sąsiadow narzeka) - jak tu sprawa wyglada - co polecicie (jakie są mniej wiecej ceny) ? Jak to wyglada cenowo, jakosciowo, programowo ?

Sorry, że tak zawracam głowę ale licze na dobre porady - zależy mi na nich !

Pozdrawiam

PS. Moze jakieś stronki www z ofertą … itp.

O ile się orientuje to te kanały są dostępne przez cyfre +. Niestety jest to dość drogie rozwiązanie. Polecam jednak kablówkę.

Odniosę się do punktu 4. w kontekście UPC

Strona jest tutaj

http://www.upc.pl/

Cenniki

http://www.upc.pl/telewizja_cennik.php

Cennik pakietu i oferta w twoim mieście

http://www.upc.pl/twoje_miasto.php

Musisz wybrać miasto, potem ulicę.

Dlatego też nie wypowiem się co do oferty cenowej i programowej dla ciebie, bo jest różna w zależności od lokalizacji.

Co do jakości, to (jeśli przyjąć, że to co mam u siebie jest standardem) nie będziesz narzekał. Oferta programowa jest szeroka, dużo kanałów po polsku, możesz wykupić dodatkowy pakiet na HBO i Canal +, albo też któryś z nich oddzielnie. Serwis jest szybki i sprawny, a awarie rzadkie.

Ogólnie polecam ci UPC, zwłaszcza że możesz (niekoniecznie teraz, ale może później) dokupić Chello.

Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi w tym temacie !!

Przyjrzałem się ofercie: Canal+, Polsat Cyfrowy oraz ofercie TV kablowej u mnie na wsi: UPC i Multimedia.

  • Zupełnie mnie nie zainteresowała oferta: Cyfry+ i TV kablowej MultiMedia (sa wg mnie beznadziejne) !!

  • Zainteresowała mnie na dzień dzisiejszy oferta: Polsat Cyfrowy i TV kablowej UPC (sa wg mnie OK) !!

Jednak chciałbym sie więcej dowiedzieć na temat: Co daje posiadanie zwykłej anteny satelitarnej za oknem ?? Kto ma - niech mi powie !!

Proszę o ewentualne linki na ten temat !!

pozdrawaim

Tu masz na ten temat w formacie pdf

Ja na twoim miejscu zdecydował bym się na Cyfrowy Polsat,chyba że chcesz mieć do tego neta to telewizja kablowa UPC :slight_smile:

mój kolega ma Dekoder polsatu i każą mu płacić za rok z góry. Ktoś mówił ze ta firma bankrutuje. Ja bym sie zastanwiał, na tym dekoderem.

:o Znam ludzi ktorzy mają Dekodery Polsatu i jest wszystko ok :slight_smile: I nie trzeba płacić z góry :slight_smile:

MURARZ pewnie mówi o jakiejś promocji, gdzie przy opłaceniu abonamentu za rok z góry klint dostaje jakieś upusty. Sprawdzajmy najpierw wiadomości a nie powielajmy na forum bajek spod pieca :o

MURARZ napisał że Każą płacić z góry i że firma bankrutuje

Dlatego napisałem:

to nie jest bajka tylko prawda. Ten mój kolega rozwiązuje umowe w grudniu.

Moze to była tylko pomyłka, ale zapłacić musiał.