Antena TV do DVB-T2 z zasilaniem

Rodzice potrzebowali nową antenę telewizyjną by wykrywać programy do dekodera DVB-T2. Kupili w ciemno antenę pasywną, bez zasilania - wykrywa im tylko kilkanaście kanałów, bez większych jak Polsat czy TVN, niezależnie od obracania anteną. Po zweryfikowaniu tematu, internet wskazuje by wziąć antenę z zasilaczem i wzmacniaczem sygnału. zapytuje się więc społeczność - którą konkretnie byście polecili? Sprawa do zakupu może poczekać parę dni, więc sklepy online, a nawet sprowadzanie wchodzi w rachubę. . :sunglasses:

Ja parę lat temu z powodu ciągłej walki z sygnałem na granicy stabilności odbioru zainwestowałem w Televes DAT HD BOSS. Problemy zniknęły i wróciły dopiero po przejściu na HEVC ponieważ zmalał zasięg multipleksów na którym nadawano m.in. Polsat czy TVN (została w zasadzie tylko telewizja propagandowa). Ale do nadajnika jest 25 km i las zasłania, także no niestety, trzeba się z tym pogodzić. Także nie zawsze antena rozwiązuje problem - ale przynajmniej będziesz mieć pewność, że zrobiłeś co się dało :slight_smile:

Sprawdź jakie zakresy fal i w jakiej polaryzacji powinna odbierać antena w danym regionie gdzie ma być zamontowana. Po tym ustaleniu można wybierać konkretne modele anten.

Jak można sprawdzić polaryzację? Jest jakaś strona czy apka od tego może?

Emitel - Emimaps