Antena TV

Mam zamiar kupić antene do dobioru telewizji naziemnej. W cenie około 40 zł. Najlepiej z allegro, chociaż nie koniecznie. Nie ma to być antena “przenośna”, tylko “tradycyjna”(mam nadzieje, że kazdy wie o co chodzi) Czekam na propozycje.

http://allegro.pl/14216_telewizja_naziemna.html

Do wyboru do koloru

Akira co myślisz, że nie umiem sobie na allegro wejść? Chce poznać propozycje osób, które znają sie na tego typu sprzęcie

Słuchaj najlepsza to antena siatkowa!! Ale uwarzaj!!

Kupuj z najlepszą płytką turbo(wzmacniacz antenowy taki) i do tego zasilacz w komlecie.

Kiedyś w KomputerŚwiecie były testy i spore róźnice nie keidy są pomiędzy odbiornikami.

Pamiętaj umieścić antene na wysokości nadajnika TV tzn.

Najlepiej zeby antene umiescic wysoko, ale jeśli umieścisz na wysokości powyżej nadajnika stacji tv to nie zauważysz zadnej róźnicy w polepszeniu jakosci odbioru…

Ja u babci mam antene na wysokości 10m-15m około i mam TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TV4, TVN(sniezy troche), TV Puls, CT1, CT2, NOVA, Bryza(czeskie jak mieszkasz na południu - ja w Wieluniu - opis)

Pamietaj o płytce turbo!! Będziesz miał większą moc anteny…

Nie pamiętasz czasem w którym numerze?

W tym roku chyba ale to w Komputerświat Test

Aha i jeszcze wazna rada!!

Moc anteny wyraża się w dB(decybelach).

Na allegro są takie: 20dB, 24dB i 34dB(chyba najmoscniejsza bo lepszej nie widze)

Warto zainteresować się antenami naziemnymi DVB-T. Jest to standard przyszlości, ale póki co b. drogi. i W Polsce jeszcze nie ma tego typu nadajników.

Aha i to pewnie wiesz, ale mówie:

Lepsza jest antena zewnętrzna(siatkówka) niż pokojowa!!

Jeśli ktoś ci kit wciska i mówi że na jego antenie obejrzysz aż TVP1, TVP2, TVP3, poslat, TV4 i nawet 3 kanały czeskie. To antena ta nie jest czyms wyjatkowym.

U mojej babci na antenie za 24zł mam takie kanały:VP1, TVP2, TVP3, Polsat, TV4, TVN(sniezy troche), TV Puls, CT1, CT2, NOVA, Bryza(czeskie jak mieszkasz w centrum lub na południu - ja w Wieluniu - opis)

Czasem na najmocniejszych antenach idzie bez problemu o efekt “skakania”. Obraz w takim przypadku będzie sobie wyjeżdzał w góre ekranu a potem wracał dołem ;]

Potrafi być to denerwujące - niestety idealnej anteny nie da Ci się doradzić.

Najlepiej jedź do sklepu u siebie, powiedz co potrzebujesz oraz zastrzeż sobie ewentualną zamianę na inną w razie problemów.

Jakośc obrazu zalezy tez od telewizora. Te nowsze mają fukncje poprawiania dźwięku i obrazu. Ze obraz nie zniesy nawet przy słabym sygnale a dźwięk nei charczy…

Co do efektu skakania obrazu, to występuje to gdy sygnał jest zakłócany czynnikmai zewnętrznymi lub zagłuszany przez inną stacje tv(nakładanie się)

Kiedys tak miałem(stara antena) ale teraz juz nie ma tak u babci.

Ja w miescie mam kablówke i wszystkie kanały z pakietów, mimo ze za nie nie płace. Ale mam fukcje w tv taką…

I to będzie najlepsze rozwiązanie. Sam używam anteny siatkowej i zawsze najlepiej pójść do sklepu, pogadać z obsługą o sprawie i “wymówić” sobie antenkę na przetestowanie. Będzie szybciej i bezpieczniej niż przez Allegro.

A co jak ma 15 km od nadajnika ??

Wówczas płytka Turbo niestety nie zda egzaminu gdyż sygnał będzie zbyt mocny co się będzie objawiać przesterowaniem sygnału, buczeniem w głośnikach a nawet czarnymi pasami na ekranie TV.

BTW antena siatkowa ma zasadniczą wadę odbiera sygnał praktycznie z każdego kierunku, dlatego ja osobiście jestem zwolennikiem anten typowo kierunkowych typu YAGA.

To nie jest żadna moć sygnału, tylko wzmocnienie odbieranego

sygńału, czyli zysk antenowy

Dlatego własnie, gdy silny sygnał zostanie nadmiernie wzmocniony

takie będą skutki

dobór anteny zależy o miejsca w którym mieszkasz, najlepiej rozejrzyj się po dachach i zobacz na czym Twoi sąsiedzi odbierają TV

Antene się ustawia w kierunku dużego miasta, gdzie masz kilkanaście nadajników. Ja mam u babci ustawiona na Łódź.

Antena siatkowa łapie sygnał z obustron, a nie ze wszystkich(chyba że zdejmiesz siatke to różnie jest).

Nie przesadzajmy Thomekx głupi nie jest i pare rzeczy co do tego tematu to wie. Przecież nadajników jest pełno… Jak będzie jakis zbyt blisko to ustawi w innym kierunku…

Ale korzyść z płytki turbo jest duża. Ja podałem wyżej ile mam u babci kanałów.

Najlepiej się przejść do sklepu elektronicznego i tam kupić antene i w razie czego możnaby wymienić na inną.

Anteny siatkowe sa b. dobre, tylko trzeba zasilacz i płytke turbo wstawić i dobrze nakierunkowac antene i wysoko ustrawić(nie wyzej niz nadajnik bo wtedy nic to nie da)

http://www.ryniak.pl/antenytv.html#dv1

Czy Ty słyszałeś coś na temat charakterystyki rozchodzenia się fali elektromagnetycznej ??

BTW ustawienie anteny odbiorczej w normalnych warunkach powyżej anteny nadawczej jest bardzo mało prawdopodobne, chyba że ktoś mieszka na Giewoncie 8)

Ale na “niskiej wysokości” mamy zły sygnał, bo ulega zniekształceniom itd. a na większych nie ma problemu…