Antena WIFI, wzmocnienie zacięgu

Witam, mam pewnien problem z siecia. Pozwolcie najpierw ze opisze dokladnie jak to wszystko wyglada.

Internet ‘‘biorę’’ z innego domu(A) za pomocą routera, który łączy się z nadajnikiem na ścianie domu A za pomocą specjalnego kabla. Dalej sygnał jest przesyłany 100m do odbiornika przy moim domu(B) który łączy się bezpośrednio kablem z kartą WLAN w komputerze.

Ostatnio pojawił się się w moim domu jeszcze laptop i tu właśnie pojawił się problem z zasięgiem, gdyż laptop ciągnie neta własnie z nadajnika w domu A i zasięg mam jedynie w jednym pomieszczeniu.

Tu rodzi się pytanie, czy jeśli kupię odpowiednią antenkę np.http://allegro.pl/dookolna-antena-wifi-rp-tnc-37cm-12dbi-tania-wysy-i1486580948.html i dokręcę ją do kabla w domu B(ktory jest polaczony z karta WLAN komputerze) to czy sygnał będzie przesyłany przez nią tak bym mógł laptopem odbierać mocny sygnał w całym domu dzieki antence? I czy jeśli przykręcę antenkę pasującą do mojej karty siecowiej w komputerze zamiast kabla to czy ta będzie odbierać sygnał właśnie z antenki podłączonej do kabla?

Przepraszam jeśli to mało zrozumiałe, ale potrzebuję odpowiedzi i z góry dziękuje.

Pozdrawiam

A czy ten odbiornik B, nie może pracować w trybie Bridge + AP ?

Jakbyś podał model urządzenia, byłoby łatwiej coś powiedzieć.

Mogę ci polecić antenę WiFi firmy “EDIMAX” tak zwany wireless, dodana do zestawu jest również płyta ze sterownikami do zainstalowania. Antena wyszukuje wszystkie dostępne sieci wraz ze stanem połączenia.

Cena koło 60 zł

Pozdrawiam

Xelosu, ciezko powiedziec co to za model gdyz wisi to na scianie pare dobrych lat a musialbym szukac papierow od tego :slight_smile:

Gafek, moglbys podac jakis link? Nie wiem dokladnie jak tego szukac. No i moglbys cos wiecej o tym powiedziec?

A co z moim pomyslem, zadzialalo by to?

Problem polega na tym, że 100m to jest granica efektywnego zasięgu urządzeń tego typu, które można instalować bez zezwolenia.

I problem nie koniecznie leży po stronie anteny laptopa, a raczej po stronie nadajnika.

To tak jak z radiem, choćbyś nie wiem jaką antenę sobie postawił, nie złapiesz polskiej 3 w Nowym Yorku.

Oczywiście można by próbować jakiegoś wzmacniacza sygnału, tylko pytanie czy jest jeszcze co wzmacniać ?

Najlepszym rozwiązaniem, byłoby przełączenie tego urządzenia B w tryb “odbiorczo-nadawczy”.

Czyli odbiera sygnał z nadajnika A, a następnie go re-emituje.

No i wlasnie chodzi mi o to by właśnie by do kabla ktory jest podłączony do odbiornika B przykręcić takąantenkę, która rozsyłała by zasięg na caly dom :slight_smile:

Dodane 11.03.2011 (Pt) 17:48

odświeżam

Dodane 11.03.2011 (Pt) 17:48

odświeżam