Antenka - wzmocnienie odbieranego sygnału WiFi

Witajcie,

proszę o pomoc.

Mam internet z VECTRY bezprzewodowy. W domu mam switch.Łącze sie po WiFi.

Dobry zasięg sieci jest tylko w tym pokoju, gdzie jest switch,

w pozostałych pokojach sygnał jest “niski”, rwie sie.

Pamiętam, że były takie antenki do laptopów, żeby wzmocnić odbiór WiFi.

Czy możecie mi coś poradzić, żeby niewielkim kosztem poleszyć jakośc odbioru sygnału?

Mam ten sam problem ale go rozwiązałem.

  1. Umieść router mniej więcej w środku domu, bądź tak aby sygnał do każdej stacji musiał pokonać taką samą ilość przeszkód.

  2. Na allegro bez problemu znajdziesz anteny wi-fi. Bez kabelka 12dB - ok. 6PLN + przesyłka.

  3. Antenę nalepiej zamontować nie przy sieciówce ale właśnie przy routerze - będzie lepsza siła emisji sygnału.

  4. Jesli upierasz się przy antenie do kompa:

* stacjonarnego - kup antenę z kabelkiem i postaw w widocznym miejscu.

* laptop - Allegro -> Komputery -> Komunikacja i łączność -> Karty WLAN -> Karty USB

Ja umieściłem router w przedpokoju, dorzuciłem antenę 15dB i teraz WiFi mam nawet 8 pieter niżej przed blokiem. Miszkam w Lublinie w wieżowcu.

Nie mam routera, mam switch. Nie mam możliwości przeniesienia urządzenia.

Sygnał nie dochodzi tylko do tego mojego lapka (biurka), w pozostałych miejscach nie ma większych zastrzeżeń.

Własnie nie wiem dokładnie co mam kupić na All, nie chce kupowac karty WLAN na USB bo nie jest problem

z kartą sieciową tylko moca sygnału.

Zastanawiam się właśnie nad anteną i nie wiem jaką wybrać :slight_smile: stąd prośba o pomoc :slight_smile: thx

A od kiedy to switch dzieli internet po wifi zmień go na router z 3 antenami i bedzie dobrze .