Anti-Virus FREE - co wybrać?

Wybierz Panda Protection, lekki i wydajny antywirus.Omijaj jak na razie Kaspersky, owszem jest dobry ale za dużo teraz zamieszania z jego szpiegowaniem.

1 polubienie

https://www.dobreprogramy.pl/WikiLeaks-CIA-podszywalo-sie-pod-Kaspersky-Lab,News,84132.html

W czym cię wkurzał Avast!
@anon36199419 ?
Wezmę Panda Protection lub ESET NOD32 ANTIVIRUS (są klucze nawet do 2019)
Jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie/pomysły to piszcie…
Dznk za pomoc wam :slight_smile:

A mnie tym że wersja 2017, 2018 nie umiała wykonać pełnego skanowania / nie można było też pobrać baz sygnatur rookitów (czy czegoś tam co dodali w tej wersji) do skanowania przed uruchomieniem systemu.

A szybki skan nic nie widział i co kilka minut, wykryto zagrożenie….

Jedyne co mogłem to użyć AdwCleaner i MBAM (nie licząc skanerów antywirusowych typu eset online), ale avast wciąż krzyczał o jakimś PUP/Adware.


Brak też jakiegoś łatwo dostępnego dziennika zdarzeń był wkurzający.

A co sądzicie o Comodo Anti-Virus lub Comodo Internet Security?

Też się kiedyś zastanawiałem nad Comodo, ale chyba z nim szału ni ma

Może dlatego, że interpretacja jego komunikatów jest zbyt trudna.

Co masz na myśli?
A ty używasz Comodo? A jak tak to AntiVirus/InternetSecurity/CloudAntivirus ?

Kiedyś używałem Comodo Internet Security Premium. Potem przerzuciłem się na Kasperskiego.
Komunikaty Comodo > cieżko zdecydować czy to realne zagrożenie czy jakiś fałszywy alarm i nadgorliwość tego programu.

@tylkomoto ale płatny czy darmowy Kaspersky?

Taki i taki :slight_smile:

Zainstaluj Bitdefender total security z tego linka i masz 3 miechy licencji.
https://www.bitdefender.com/site/Facebook/redFreeDownload

Dzięki Ale już mam ESET NOD32 Antivirus 11.0.149.0 klucz do 05.10.2018, ale tak to bym chętnie skorzystał @anon15811022

@anon15811022 - a czy przy bitdefenderze można co i raz kolejne emaile wpisywać i tak sb co 3 miesiące robić? czy to jakoś wykryje że ten sam komp czy cuś?

Windows defender ,więcej AV nie ma sensu instalować.

1 polubienie

Są klucze, to bierz EIS (Eset Internet Security). :slight_smile:

Mam pytanie o windows defender
czy wystarczy ten program w przypadku gdy nie wchodzę na podejrzane strony ? (korzystam głównie z youtube fotka.pl onet itp) czasami ściągnę jakiś program z dobreprogramy.pl

Korzystałem latami z avasta,ale spowolniał system,mimo iż był skuteczny.Defender mniej spawalnia komputer,jednak nie znam go na tyle by samemu ocenić.

Jak masz dziesiątkę to tak. Mechanizmy chmurowe + standardowe definicje zagrożeń. 8 i 8.1 nie posiadają integracji z chmurą - więc ochrona jest mniej skuteczna. Vista/7 to Microsoft Security Essentials (taki jakby defender, bo ten domyślny nie jest antywirusem w przypadku v/7) i też bez integracji z chmurą. Mi defender raz pomógł, więc myślę, że tak. Zobacz sb na av-test.org > Home > Windows (i wersję) i tam masz testy av

1 polubienie