Antivir Pe / Aol Active Virus Shield + Agnitum Outpost Fw

Zastanawiam sie co bedzie lepszym wyborem:

a) AntiVir PersonalEdition Classic + Agnitum Outpost Firewall 1.0

b) AOL Active Virus Shield + Agnitum Outpost Firewall 1.0

Oczywiscie przegladarka to Opera/Firefox. Co teoretycznie bedzie lepiej chronic PC ? Komputer bedzie uzywany przez “blondynke”, ale taka troche madrzejsza, ktora nie klika w wszysto co sie rusza i ladnie wyglada i UWAGA czasem mysli.

ja bym brał to. AVIRA jak na razie ma już wyrobioną pozycję i jest pewnym wyborem. W razie wątpliwości AVIRA ma stworzony polski site i forum.

AOL mało znany produkt … jak na razie bym się wstrzymał. I poczkał.

W razie watpliwości : :szukaj:

Ja też bym wybrał co innego.

Temat był wiele razy poruszany na forum.

Dla blondynki polecam avast! + ZoneAlarm + regularne skany programem Ad-Aware.

Wszystko bardzo proste w obsłudze i też za friko. Wszystko na vortalu.

Kerio po 30 dniach traci sporo funkcji… Sprawdze ZA :slight_smile:

Ja przez jakis czas mialem i zrezygnowalem z AOL… trzeba poczekac rzeczywiscie jak sie wyjasni wszystko o nim.

Dla przykladu: http://www.antywir.pl/darmowy-antywirus-programem-szpiegujacym.html

Nie polecam.

Te programy nie najlepjej pracują ze sobą.

Yar proszę używać polskich znaków w pisowni

master_zonk6 - ostatnie ostrzeżenie. Radzę swoje pisanie podeprzeć argumentami. Post jako OT kasuję.

W obecnym nr Chipa jest Kaspersky AntiHacker z licencja na rok, warto wydac te 15zl.

Ja tej konfiguracji trzymam się od dawna. Antywir spod znaku parasolki i Outpost Firewall 1.0 chronią mojego komputera odkąd właściwie mam internet. Nigdy nie miałem problemów, ani z jednym, ani z drugim. Nie stwierdziłem też zbyt dużego obciążenia komputera przez te programy. Polecam.

Traci HIPS i filtrację sieci web. Oczywiście też współdzielenie łącza.

HIPS możesz uzupełnić Spyware Termiantorem (na vortalu). Chociaż osobiście uważam, że przy sprawnym i akutalizowanym antywirusie ta funkcja jest całkowicie zbędna (żaden trojan/wirus nie podmieni/dopisze się do pliku exe, bo pilnuje tego antywir).

Co do filtracji web to lepiej użyć Firefox’a i wtyczkę NoScript.

I tak i nie. Nie współpracuje Osłona Sieciowa avasta, która jest zbędna, jeżeli używa się firewalla, więc można ją bez obaw wyłączyć.

Jeżeli w systemie zainstalowany jest ZoneAlarm, a następnie zainstalowany zostanie avast, wtedy zaraz po instalacji avast wyświetli komunikat z możliwością wyłączenia tego modułu. Sam używałem takiej konfiguracji i spisywała się bardzo dobrze.

Co do filtracji, to dowolna przeglądarka + Proxomitron.

Mała dyskusja o AOL.

Generalnie rzecz biorąc sam instalowałem ostatnio ten program aby sprawdzić jak działa to cudo i nie jest źle jak na darmowe programy. Co ściągłem to wykrył ;]

Progs zbytnio nie zamula kompa więc też jest ok.

No i FV kasperskiego co prawda nie należy do najlepszych ale za 15zł jest świetny.

System ustrzeże bez większych problemów :mrgreen:

Więc ja bym polecał zainstalował AOL i do tego kaspersky antihacker.

czy ja wiem. U mnie chodziło nienagannie