Antivirus AVG odinstalowywanie na wszelkie sposoby nie pomaga

Cześć,
Nie mogę pozbyć się tego szajsu z komputera, odinstalowywałem na wszelki sposoby ale nie pomaga, dalej jest w procesach. Pobrałem nawet specjalny program AVG Remover ale nawet ten “cudowny lek” nie usunął wszystkiego. Pomoże ktoś?

Czy AVG Remover użyłeś w trybie awaryjnym?
http://support.eset.pl/kb2268/?viewlocale=pl_PL

Jak to nie pomoże to spróbuj dziada skasować tym:
https://www.geekuninstaller.com/download
wystarczy wersja free.

Zainstaluj AVG raz jeszcze. Następnie usuń go, tym programem https://www.dobreprogramy.pl/IObit-Uninstaller,Program,Windows,25707.html
Program usuwa także rejestry programów, które odinstalowujesz. Czytać komunikaty, w trakcie odinstalowania.

W takim przypadku wchodzi się w usługi i wyłącza te od avg.
Wchodzi się w autostart i wyłącza te od avg. Robi się restart i stosuje remover. W procesach ma nie być niczego z avg. Dlatego była porada o tryb awaryjny i użycie removera, bo w TA załadowane są tylko podstawowe procesy i usługi potrzebne tylko do tego, by system działał.
Lepszy do tego jest odkurzacz, który odblokuje, usunie, nawet wyrejestruje DLL - czyli odpowiednie/zaznaczenie w opcjach folderów i heja - według mojego poradnika -


Takie teraz są sposoby…
… a wszystkie iobit, to zaraza.

Nic nie pomaga, w AVG Remover dalej jest napisane, że nie wykrywa żadnych plików, a na dysku C jest cały folder AVG który zajmuje blisko 500mb.

A jaki system? Jakoś nie umiem się doczytać.

Nawet w podglądzie zdarzeń będzie avg. Ale to potem można usunąć z rejestru, wpierw trzeba pozbyć się szkodnika.

System Windows 8.1. To że nie działa to odpowiedź była do kolegi Atis i sposobie o trybie awaryjnym. Teraz próbuję z tym odkurzaczem.

Jak poustawiasz sobie w opcjach folderów i będziesz mieć już menadżer zablokowanych plików, to użyj choćby malutkiego wise jetsearch portable. Masz go w linkach bezpośrednich.


Wpiszesz avg i wszystkie wyniki z okna wyszukiwarki - głównie wykonywalne exe i dll - przesuniesz do okna modułu odkurzacza
Wyskoczy cmd, będzie restart - ale tylko podziwiać młócenie…

Wise JetSearch znalazł sporo tego syfu z AVG tylko jak to teraz przenieść do odkurzacza?

Przesuń z jednego okna na drugie. Chwytasz lewym przyciskiem myszy i przesuwasz przez ekran do okna modułu. Trzeba było popatrzyć na odpowiedni screen w poradniku.

No dobra, włączyłem usuwanie tylko jest problem, na dole leci ten tekst “na żywo” z usuwania i przy każdym pliku jest napisane, że “Lokalizacja, Tworzenie kopii, wyrejestrowywanie, nie usunięto pliku xxx”. Co w takim przypadku?

Czekać, aż do końca moduł skończy robotę.
Trenowałem sam odkurzacz, gdy miałem uszkodzoną instalację wątpliwego antywirusa ZenOK.
Usunie po kolei, tylko niektóre potem i po restarcie dopiero w folderze instalacyjnym odkurzacz, w folderze backups będą kopie usuniętych plików.
Reszta w wise jetsearch da się wyszukać i normalnie usunąć.

Wyskoczył cmd tak jak pisałeś, potem komputer sie zrestartował, moduł odpalił się sam i wyskoczyło to:

Cały folder AVG nadal jest.

No to zacznij usuwać sam tego avg - po kolei.
Pobierasz spolszczenie i program openedfilesview. Wypakowujesz. Zawartość spolszczenie wklejasz do folderu programu. Usuniesz zipy i folder spolszczenia.
http://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html
W opcjach dodatkowo zaznacz - pokaż otwarte foldery.
Program pokazuje wszystko, co trzymają procesy. Dużo tego. Znajdziesz folder avg. Zaznaczysz. Z prawego klika wybierzesz - zamknij uchwyty wybranych plików. Klikasz. Po chwili folder zniknie z okna programu. Wtedy idziesz do lokalizacji folderu i normalnie w świecie usuwasz do kosza - a najlepiej, to we właściwościach kosza ustawić, żeby usuwać z pominięciem kosza, bo w koszu też potrafią się zawiesić takie podejrzane pliki, foldery.
Potem, to szukasz następnych avg. Po znalezieniu podwójny klik pokazuje ścieżkę - trzeba zapisywać - potem usuwasz uchwyty tego pliku i idziesz do lokalizacji pliku - usuwasz.
Roboty jest, ale nie uszkodzisz systemu, jak w przypadku unlockera… unikaj jak ognia.

Zarobiłem tak jak pisałeś, znalazłem folder AVG, dałem “zamknij uchwyt” i za chwile znikło, lecz kiedy chce usunąć ten folder to wyskakuje, że nie mam uprawnień. Jest dużo innych pozycji w scieżce których jest AVG i kiedy zamykam uchwyty to nie znika z listy, a jeśli zniknie to i tak nie mogę usunąć bo wyskakuje, że plik jest otwarty w innym programie.

Pobierz soft4boost any uninstaller. Lepszy od revo i powinien sobie poradzić.

Oki spróbuje, ciekawe kiedy ten AVG się podda :smiley: ogólnie to dzięki za pomoc, później napiszę jaki rezultat :slight_smile:

Niestety w tym programie nie ma na liście AVG, tak jakby był już odinstalowany. Pewnie jak AVG remover użyłem pierwszy raz to on to zrobił.

Pozostaje Ci ponownie zainstalować avg i w trybie awaryjnym komputera odinstalować removerem.

1 polubienie