Anty Vir

(Wilk550) #1

Siemka!

Potrzeba mi antywira który nie będzie obciążał zbytnio kompa a będzie możliwie najlepszy.

Miałem przez jakiś czas NOD32 ale to jest badziewo, nie wykrywalo mi wirów z dysku :confused: teraz wrzuciłem AntiVirenKit 2005PL ale strasznie moli mojego kompa.

Problem jest taki że mój sprzęt nie należy do nowych, a mianowicie jest to procek 900 384 sdr ram i szukam anty wira który by mi nie mulił kompa.

Co wy byście mi polecili ??

(aju) #2

ponieważ noda instaluje się raczej na czysty system ==> wtedy juz nie powinno Ci nic się przeslizgnąc na dysk.

Ludzie mówią iz bezpłatny avast jest bardzo dobry i nie obciąża systemu. Kaspersku av personal (pro) równiez nie powinien w znaczący sposób zwolnić.

Zastanów się jeszcze nad nod32 ==> to na 100% nie jest badziewie :!:

(Wilk550) #3

no właśnie dla mnie jest

długo jechałem na NOD32 na czystym systemie i wrzuciłem teraz antivirenkit i już mi znalazł 5 wirów a nod nic :confused: czytałem gdzieś w gazecie ze nod32 słoba sprawdza dyski i chyba jest to prawda.

a kaspersky av to nie wiem moze i sprawdze :slight_smile:

(aju) #4

tutaj download produktów kaspersky

opisy wybranego programu av

(Wilk550) #5

dzięki śliczne

ale czy jesteś pewna że przy moim sprzęcie ten anty vir nie zmuli mi kompa ?? bo nie chcial bym tego wrzucać na marne (wiesz o co chodzi) :slight_smile:

(fiesta) #6

Ściągnij triala i sprawdź w czym problem :wink:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=30&id=1007

Jakiego miałeś noda32 2.0 czy 2.5 ta nowa wersja została znacznie udoskonalona.

(aju) #7

Nie powinien.

Ściągnij triala tak jak mówi fiesta to najlepiej sam się przekonasz, wymagania systemowe są w opisach programu w linku który dałem wyzej

Wymagania kaspersky antywirus personal pro.

(fiesta) #8

Tyle że na takim sprzęcie to sam windows XP będzie kulawo chodził a co dopiero z antywirem, tak że na te wymagania radzę patrzeć z wielką rezerwą.

(M Kupczynas) #9

Ja mam 256MB RAM,WindowsXP i Kasperskiego i kompa nie muli :wink:

(Wilk550) #10

hnm

no wrzuciłem tego triala i też muli :frowning: i to mocno :roll:

hmm chyba wrzuce nortona 2004 bo 2005 to dopiero zmulacz albo co wy mi powiecie o Avg Free Edition a może lepiej tą płatną?

Pozdrawiam

(fiesta) #11

wilk550 nie odpowiedziałeś na moje pytanie odnośnie wersji NODa, ten nowy naprawdę jest dobry. W najnowszych testach zajmuje miejsce w pierwszej piątce, a jest najmniej zasobożerny.

(Wilk550) #12

qrde sam teraz nie wiem ;/ a przy instalce nie pisze jaka wersja to jest,

ja go ściągłem jakieś około 2 miechy temu może potym będziesz wiedział ktora to wersja :slight_smile:

Sori że nie odpowiedziałem, chyba mi to umknęło :slight_smile:

(fiesta) #13

To może być jedna i druga wersja.

Wejdź na stronę http://www.nod32.pl/download/

pobierz noda 2.5 (oczywiście wersję trial :P, bo innej nie pobierzesz bez hasła 8) ) i jeszcze raz testuj. Noda należy jeszcze odpowiednio skonfigurować :arrow: domyślne ustawienia analizy huerysytcznej są za niskie i należy je zwiększyć.

Jak nie masz pełnego zaufania posiłkuj się scanerami online.

(Wilk550) #14

nom ja zawsze ustawiam sobie wszystko :smiley: tak samo noda zwiększa ochrone na max itd.

Czytałem że ArcaVir 2005 jest też dobry tego sobie też sprawdze tego NOD32 też zobacze jeszcze raz i zrobie formata i wrzuce na czysto najlepszego dla mnie antyvira bo troche sie pomieszało przez te testowanie antyvirów :stuck_out_tongue: ale to tam szczegół. :slight_smile:

Powiedzcie mi co myślicie o tym ArcaVir 2005 :smiley:

PoZdRaWiAm :smiley:

(aero) #15

własnie poecam ci go, ma dobry modół wykrywania wirusów, ale słaby firewall, jesli chodzi o antyvirusa to polecam, nie zamulał by ci kompa

(Wilk550) #16

hmm sprawdze go napewno a firewalla to nie potrzebuje bo już mam Zone alarm i jest jak dla mnie świetny :slight_smile: ale to wszystko jak wróce ze szkoły :stuck_out_tongue: :wink:

Dzięki wszystkim ciągla czekam na wasze opinie :smiley:

(Drahalt) #17

hmm NOD <— jakbym miał to instaluje od razu :lol: (kiedyś mi sie obiło o uszy, że w Pentagonie go mają :wink: )

tutaj masz http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=39980 opis, test i takie tam :wink: więc poczytaj

Jesli nie NOD to polecam avasta! home , mam podobną konfiguracje komputera jak Ty i wszystko cacy jest 8)

Więc zadecyduj sam :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam :wink:

(Piotrek311) #18

kasperczak lub avast to moja rada

(aero) #19

ja jak jeszcze używałem windowsa to miałem nortona i jego będę polecał gdyż spełniał swoje zadanie bardzo dobrze

(Marcinb677) #20

Moja Rada: avast! Home Edition 4.6 + Skaner Online np. Panda ActiveScan