Anty Wir blokuje połączenia z siecią

Witam, kupiłem laptopa wraz z zainstalowanym nortonem 360 i Vistą. Skończył mi się darmowy okres antyvira wiec go odinstalowałem i zainstalowałem avast! Free Antivirus 5.0.418 (na innych komputerach używałem go berzproblemowo), niestety program blokował połączenie z siecią (nie można było nawet go zaktualizować, a “samodiagnoza” explorera mówiła, że wszystko jest ok,(a jak odłączałem kabel wykrywało że kabel jest odłączony)). Odinstalowałem Avasta i zainstalowałęm innego jego wersje to samo sie działo.

Próbowałem wyłączać firewalla i windows defendera, szukałem w ustawieniach wtyczek Avasta i nic nie pomagało, mogłem sie połączyć z netem jedynie z wyłączonym Avastem, wiec usunąłem Avasta i zainstalowałem Microsoft Security Essentials 1.0.1611.0 .

Teraz wszystko działa z włączonym Windows Defender i tym antyvirem ale tylko przez FireFoxa, Explorer dalej nie łączy a Diagnoza Explorera to “brak problemu”.

Tydzień później zaktualizowałem firefox’a i również ta przeglądarka przestałą mi się łączyć z netam. Tyle że wtedy nawet wyłączenie firewalla i antyvira już nie pomagało.

Pomogło jedynie przywrócenie kopii zapasaowe sprzed aktualizacji, wiec dalej łącze sie z netem tylko z firefoxa a z explorera nie.

POMOCY