Anty wirus I co Jeszcze

Witam Aktualnie Posiadam McAfee virus scan oraz rezydenta spybot-Sd czy to w pelni zabezpiecza moj komputer:) tzn Przed wirusami oraz szkodnikami z sieci itp jakie inne programy polecacie Chodzi tutaj wyłacznie o darmowe:)

Oraz jakie programy do oczyszczani dyskow ze smieci aktualnie mam CCleaner jestem zadowlony jaki jeszcze inny Moze cos dobrego do defragmentacji dyskow?

Auslogics Disk Defrag

Firewall np Comodo.

Nic nie zapewnia 100% ochrony.

Ja mogę Ci polecić program Malwarebytes’ Anti-Malware. Jest naprawdę dobry i według mnie lepszy od Spybota.

Do czyszczenia rejestru systemowego jeśli chcesz możesz użyć programu Glary Utilities.

Ten Tea timer spybota to tyle co nic,tak samo g… warty jest McAfee. Zainstaluj sobie Avira i do tego dobrego firewalla np Comodo albo Pc Tools, i jakiś skaner na żądanie np Malwarebytes Anti-Malware.Będziesz miał spokój. Do Defragmentacji polecam Defraggler albo Auslogics Disk Defrag,ewentualnie IObit smart defrag,którego byś nie zainstalował to różnicy nie zrobi bo wszystkie są dobre.Do czyszczenia dysków używam Ccleaner,Wise disc cleaner i odkurzacz.

Ja bym takiej konfiguracji nie polecał:

Spybot - ochrona jedynie przed programami szpiegującymi, a poza tym nie jestem pewien czy ma ochronę w czasie rzeczywistym

McAffe - brak ochrony rzeczywistej

Możesz wziąć:

Comodo Internet Security - raczej dla bardziej zaawansowanych użytkowników, ale możesz spróbować

lub

Avira + Spybot + Malwarebytes - antywirus + antispyware + skaner “na życzenie” - powinno być dobre, możesz zamienić spybota na Super Anti Spyware (bez ochrony w czasie rzeczywistym), a jak nie masz rutera to możesz dorzucić jakiegoś firewalla

PS Avirę trzeba skonfigurować: instrukcja

PPS Do defragmentacji polecam Defraggler

DArmowa

AvirA free

Online armor free

Co do FW to polecam http://www.matousec.com/projects/proact … esults.php