Antyrefleksy

Witam!

Od dawna męczy mnie oczy jak siedze przy komputrze… Oczy można powiedzieć mnie swędzą no i takie tam… Ktoś doradził mi abym kupił antyrefleksy… Tylko że ja się na tych rzeczach nie znam i nie wiem w jakich to jest cenach (oczywiście szukam czegoś jak najtaniej:P ) I czy one w ogóle coś pomagają? Opłaca się je kupować? Czy wcześniej jest konieczna wizyta u okulisty?

Za odpowiedzi dziękuje…

Pozdrwaiam Yellen

Koszytją do 100zł, za dwa szkła (zależy gdzie), pomagać pomagają>Ale okulary powinieneś nosić jeśli są naprawde potrzebne.Wizyta u okulisty obowiązkowa.

A ja Ci powiem co Ci powie okulista:

Ogracicz do minimum albo zrezygnuj z kompa.

Jakie odświeżanie monitora masz ustawione ?? Najmniej męczące wzrok to min.75hz

Yyyy sorki a gdzie to mogę sprawdzić? :mrgreen:

Do czy od? :stuck_out_tongue:

od … :slight_smile:

najlepiej zrobisz jak zmienisz monitor :stuck_out_tongue: na LCD :stuck_out_tongue:

a odświerzanie sprawdzisz

prawoklik na pulpicie / właściwości /ustawienia/ zaawansowane / zakładka monitor :stuck_out_tongue:

Same szkla nie pomogą. Idz do okulisty.

Przepisze ci krople lub poradzi np. zel ktory pomaga jak oczy staja sie zbyt suche.

Upewnij sie, ze masz dobrze ustawiony monitor (odswiezanie, odleglosc, wysokosc (gorna krawedz troche ponizej poziomu oczu) )

:arrow: http://monitory.mastiff.pl/faq.php?PHPS … 42eb762359

Mam to samo z oczami :frowning: Jedyna rada to robić se przerwy co 2-3 godziny od patrzania na monitor. W przeciwnym razie swędzenie i przekrwione patrzały gwarantowane(wiem co pisze :frowning: ) :roll: :oops: :x

U mnie :

Przekrwione - troszkę (ale bardziej kiedy jestem niewyspany)

Swędzenie - nigdy (no chyba że jestem naprawdę MOCNO niewyspany, no ale wtedy to się nie siedzi przy kompie tylko idzie spać)

A monitor mam 60Hz i używam go już 9 lat. Co ciekawe, na swój monitor mogę gapić się godzinami, ale kiedy pójdę do znajomego/szkoły/pracy, to wystarczy 15 minut wlepiania wytrzeszczonych gałów w inny monitor (nieważne ile ma Hz - może mieć nawet 85Hz) i już bolą mnie oczy.

Dodam że mam idealny wzrok.

Czyżby to było ewolucyjne przystosowanie do konkretnego modelu monitora ?? Może w moim DNA są już mutacje ? :smiley: :stuck_out_tongue: :lol:

Mój wujek ostatnio zakupił i mówił że pomagają… Że teraz może siedzieć godzinami i ani trochę go nie bolą…

To odświeżanie mam na 60 Hz… zwiększyć je czy tak zostawić?

zwiększyć.

Zwiększ na min 75 Hz :slight_smile:

Potwierdzam.Jest to łagosdne dla oczu.W LCD nie istnieje pojęcie “promieniowania”.

Bierz LDC choćby nawet o czasie reakcji 2 godziny :stuck_out_tongue: 8)

Złączono Posta : 10.08.2006 (Czw) 0:05

Potwierdzam.Jest to łagosdne dla oczu.W LCD nie istnieje pojęcie “promieniowania”.

Bierz LDC choćby nawet o czasie reakcji 2 godziny :stuck_out_tongue: 8)