Antyspyware z rezydentem do kaspersky 6

Witam jaki dobry program do ochrony przed spyware z rezydentem może być zainstalowany razem z kaspersky 6 tak by się nie gryzły??

Polecam AVG Anti-Spyware 7.5,ad-aware SE,Spybot - Search & Destroy,sam mam kasperskiego i te programy i jest ok :slight_smile:

nie mają rezydenta

SeBoLaS

AVG Anti-Spyware 7.5 ma rezydenta :smiley:

całkiem dobry…

Ad-aware w wersji Professional ma rezydenta. :stuck_out_tongue:

Windows Defender , ale ze skutecznością na bakier.Po za tym to polecam zdecydowanie AVG Anti-Spyware :smiley:

Moduł TEATIMER to rezydent w Spybocie

Widzę że Tinky Winky opanował forum :mrgreen:

ale czy on nie gryzie się z kaspersky??

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 18:51

a co powiecie na temat Webroot SpySweeper-a ??

Zdecydowanie odradzam program z czynnym rezydentem przy KIS lub KAV,raz że mają wbudowany już moduł ochronny przed takim rodzajem zagrożeń,po drugie nie jest to zalecane, skończy się brakiem stabilności systemu dalej format. Jedynie Windows Defender można stosować a i to jest dyskusyjne .

Osobiści używam Spybot - Search & Destroy , i jest z niego bardzo zadowolony. Od czasu gdy go zainstalowałem, to rzadziej łapie syf.

sam spróbuj i będziesz wiedział :mrgreen:

po to zadałem pytanie by zobaczyć opinie innych użytkowników :?

Powiem tak, jeżeli nie będziesz w najblizszym czasie niczego dodawał(instalował) to rezydent jest przydatny, ale jeżeli coś często zmieniasz(soft), to tylko kłopot.

Moim zdaniem KAV-6 nie potrzebuje antyspy z rezydentem ,rezydent będzie tylko niepotrzebnie mulił.

od dawna używam KIS 6 wraz z rezydentem Ad-Aware SE Professional (który należy jednak odpowiednio skonfigurować) i nie ma mowy o jakiejkolwiek niestabilności systemu.

A co to znaczy odpowiednio skonfigurować?

Jeśli zapłacę za program a później mam wyłączyć w nim większość funkcji…jaki to ma sens?

Zwróć uwagę na pytanie ,czy nie będą się gryzły"-a nie jak ustawić by się nie gryzły.

A więc odpowiadam nie będą “się gryzły” - bynajmniej u mnie tego nie robią.

A co do konfiguracji rezydenta miałem na myśli to że on sam w sobie (bez Kaspra) potrafi poprzez nieuważne używanie zepsuć system i wcale nie trzeba wyłączać w nim większości usług.

A chociażby to, że należy dodać do listy wykluczeń skanowania programu antyspyware foldery Kasperskiego

Panowie, programy tego typu aby być skutecznymi muszą głęboko wniknąć w system by go chronić proszę przyjrzeć się funkcją ochronnym KIS, mamy tam rejestr,przeglądarkę itp.to jest ochronna nie tylko przed wirusami ale np niebezpieczne zachowanie i teraz instalujemy drugą aplikację która wiele funkcji dubluje i co się dzieje sam start się wydłuża swoisty wyścig do usług systemowych aplikacja sprawdza aplikacje co musi skończyć się niestabilnością itd. Przy wyłączonym rezydencie niema tego.

Pisałem o wyjątku Windows Defender, bo z założenia ma współpracować z antywirusami i pakietami zabezpieczającymi.W swoim czasie chyba tylko Ewido publikowało listę aplikacji z którymi działa poprawnie

Z założenia to każdy prawdziwy program antyspyware ma współpracować z antywirusami i pakietami zabezpieczającymi.

Nie wiem dlaczego Windows Defender ma tu być wyjątkiem? Stosowałem ten program, jeszcze przed przejęciem go przez Microsoft, wtedy nosił nazwę Giant Antispyware i zarówno Giant jak i Windows Defender prawidłowo współpracowały z Kasperskim nie powodując niestabilności systemu.

Również inne programy antyspyware jak np: Spybot-S&D, Ewido (później AVG Antispyware), SuperAntispyware nie powodowały sugerowanej przez Ciebie niestabilności systemu, a rezydent zawsze był włączony.

Wszystkie uwagi dotyczą pracy tych programów z systemem Windows XP.