Antyvirus dla Vista

(Bartek) #1

Jakiego antyvirusa polecacie pod Windows Vista?

(Adam Kowalczyk24) #2

Polecić Tobie mogę Avasta . Używam go praktycznie od początku posiadania Visty , i nie miałem jeszcze syfu w kompie . Wiem , bo profilaktycznie od czasu do czasu sprawdzam innym progsem . Na XPeku posiadam pande :smiley:

(aero) #3

A jaki masz build Windows Vista ?

Ja polecam Windows OneCare Live, ale na mojej finalnej wersji, OneCare nie chce się zainstalować, AVG antyvirus działa ok, abvast też.

raz mi sie udało zainstalować OneCare i tego naprawdę polecam, optymalizuje kompa z windowsd vista, usuwa śmieci z dysku/wirusy /spyware.

Po czyszczeniu OneCare live kompa z Vistą, system śmiga jak bajka :slight_smile:

(Bartek) #4

Mam wersje RTM z MSDN chcialem zainstalować OneCare ale mam podobny problem z komunikatem co ty aero kiedys gdy mialem xP uzywalem avasta i bardzo go sobie chcwale, jednak zastanawia mnie czy Avast sprawdzi sie na Viscie przeciez ona ma inna architekturę niż XP no chyba ze jest już Avast pod Vista

(aero) #5

tak, avast jest już pod vistę, możesz spokojnie ja zainstastalować :slight_smile:

(Bartek) #6

ok a możesz mi podać adres do tego avasta bo szczerze to boje sie instalwać żeby znów mi nie wyskoczył niebieski ekran jak w przypadku Nero 6. Druga sprawa by nie zaczynać nowego tematu, widzę że jestesś obcykane z Vista aero możesz mi napisac gdzie jest opcja która przyśpiesza wybrane programy podczas uruchamiania ich? Posiadam wersję Ultimate.

Swoja droga Ja jako użytkownik Mac OS X musze przyznac że całkiem miło sie pracuje na Viscie, narazie mama ją od kilku godzin, zobaczymy jak to będzie po miesiącu.

(Lelski) #7

chciał bym sobię ściągnąc wistę moje wymagania przetowe to 3,2 procek 2 rdzeniowy 1 giga ramu CZY MUGł BY MI KTOś PODAć LINKA DO SCIAGNIECIA VISTY BARDZO PROSZE muj mail to lelski@wp.pl

(Atbjd) #8

:smiley:

(Bartek) #9

nikt Ci nie poda linka do sciagnieca Visty nie obchodzi nas teztwój sprzęt, a po trzecie ne zaśmiecaj mi mojego tematu.

(Atbjd) #10

co to za prośba?? !!

(aero) #11

http://www.avast.com/eng/avast-antiviru ... vista.html

jakie programy dokładnie ??

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=121853

najnowsza wersja nero świetnie działa z windowsd vista :slight_smile:

(Bartek) #12

Wiem że neto 7 juz działa na Viscie ale ostrożności nigdy za wiele. Co do programów chciałbym przyspieszyć start iTunes, Photoshop CS, Firefox to by było na tyle na początku. Aha i jeszcze jdno oriętujesz się czy Alcohol 120% działa na viscie bo także posypał mi się system przez niego.

(Atbjd) #13

http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5099 :shock:

(Macio117) #14

Chyba ci to wystarczy :-o

AntiVirus

Alwil avast! v4.7 Home Edition (32-bit) (Czech)

Alwil avast! v4.7 Professional Edition (Czech)

Alwil avast! Virus Cleaner Tool - version 1.0.209 (32-bit) (Czech)

ClamWin portable v0.88.5

ESET NOD32 v2.70.16 (32/64-bit)

Grisoft AVG Anti-Virus Free Edition v7.5.430 (32-bit)[some people experiencing problems with the Control Center not being able to load on boot, disable UAC (user account control) in MSCONFIG and it fixes it]

Grisoft AVG Anti-Virus Professional Edition v7.5 (64-bit)

Kaspersky Kaspersky Internet Security 6.0

McAfee AntiVirus 8.5i (32-bit)

McAfee Stinger v2.60 (32-bit)

Microsoft Windows Live OneCare 1.5 Beta (32-bit)

Norman Norman Virus Control

Symantec Antivirus Corporate Edition v10.2.224

Symantec Antivirus Corporate Edition v10.2.276

Trend Micro PC-cillin Internet Security v14.57 (32/64-bit)

Trend Micro PC-cillin Internet Security v15.3 (32/64-bit)

Więcej programów:

http://www.iexbeta.com/wiki/index.php/Windows_Vista_Software_Compatibility_List

(Portal) #15

a ja co odradzam Avasta

Ja w ciafu 2 miesiecy zalapalem 3 paskudztwa ktorym Avast nie wykryl a ktore byly juz znane od dawna ( nie byly to jakies nowosci). Nestty musialem przeinstalowywac dziki temu 3 razy system

(Macio117) #16

Portal ,

Avast = Wydajność

Kaspersky = Wydajność i Jakość

Więc Kasperskiego weś jak inne sprawiają problemy.

(Portal) #17

Uzywalem Kasperskiego pod Win XP od kilku lat - nigdy mnie nie zawiodl

Teraz znowu wrocilem do kasperskiego poniewaz w koncu wyszla beta ktora dobrze wspolpracuje z Vist (wczesniejsze wresje nie dzialaly z Vista dlatego bylem zmuszony na Vasta)

(aero) #18

dziaŁA na viście dobrze, w tym, że na jakiej wersji instalowałeś alcohola że Ci rozsypał system ??

Na wersji finalnej chodzi OK :slight_smile:

Jak się chodzi po stronach typu XXX, czy z crakersami to tak jest, ja nie miałem antywira 4 miechy, i system mam czysty :slight_smile:

Na viście antyvirus nie jest konieczniością, ale ostrożności nigdy za wiele.

Jeśli systtem Vista złapie wirusa, na 99 % jeśli nie wyłączyłeś UAC to system zapyta Ci się, czy uruchomić plik XXX, nie znasz plików, wiadomo że dajesz na block i po problemie

(Bartek) #19

wybieram avasta bo avast jest darmowy a nie mam zamiaru krakowac Kasperkiego bo znowu zablkouja mi subskrypcje na klucz i trzeba szukac nowego cd-keya, za dużo zabawy. Acohol 120% instalowałem oczywiscie na wersji RTM i Vista sie wysypała. UAC oczywiście włączone to tak jak by w domu w dzwiach wejsciowych wymontować zamki, czysta głupota i zachęta dla złodzieja :slight_smile: