Antywirus a szybkość kompa


(A Kierzkowska) #1

Jaki antywirus nie zamula kompa? Miałam zainstalowanego avasta ale komp działał bardzo wolno. Co polecacie?


(system) #2

Na pewno nie “zamula” Panda Cloud.


(SzymonL) #3

U mnie avast działał bez problemu na 8-letnim “złomie” (1.1 Ghz, 768 MB RAM) więc nie gadaj że to wina antywira tylko masz pewnie burdel na kompie. Przeczyść CCleanerem: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

Jak nie pomoże to możesz spróbować formatu i instalacji systemu od nowa.

Tu masz test bezpłatnych antywirów: http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezplatnych-programow-antywirusowych-2012,Artykul,28720,1.html


(Dreaper) #4

Ja proponuję Avira Free Anitvirus, z którym komputer jest nawet szybszy niż z Panda Cloud (testowane pod XP Home SP3, Celeron 1.5 GHz, 512 MB RAM). Jak będzie Ci się komputer zamulał z tym antywirusem to go wyczyść albo formatuj, bo innej rady nie ma. Możesz też wypróbować darmowego AVG, na tej konfiguracji sprzętowej po jego instalacji wszystko działało dość sprawnie.


(takiktoś) #5

“(testowane pod XP Home SP3, Celeron 1.5 GHz, 512 MB RAM)” A ja mam dwa razy mocniejszy procesor i każdy antywirus powodował mulenie się komputera mimo faktu że cały czas czyszczę go CCleanerem. Obecnie nie używam antywirusa ale głowy i wiem na co wchodzić a na co nie więc problemu z wirusami nie mam.

“Jak będzie Ci się komputer zamulał z tym antywirusem to go wyczyść albo formatuj, bo innej rady nie ma.”

“Jak nie pomoże to możesz spróbować formatu i instalacji systemu od nowa.”

Lub też nie używaj antywirusów tylko zdrowego rozsądku w trakcie korzystania z internetu. Tak nawiasem mówiąc jeśli komputer muli to się go nie formatuje od razu. :frowning:


(Boshi) #6

Dla mnie avast to syf. Miałem go sporo czasu, potem przesiadka na KIS 2012 wersja 30 dniowa i po skanowaniu wyszło ok 22 wirusy. Czego avast nie był w stanie wykryć.


(Kpc21) #7

Pytanie tylko, czy podobnie nie byłoby po przesiadce z Kaspra na Avasta.


(Boshi) #8

W to nie wierzę. KIS jest w tej chwili najlepszym oprogramowaniem antywirusowym na rynku, wszystkie testy to potwierdzają. Więc dlaczego miałby być gorszy od darmowego syfiastego avasta?