Antywirus a szybkość kompa

Jaki antywirus nie zamula kompa? Miałam zainstalowanego avasta ale komp działał bardzo wolno. Co polecacie?

Na pewno nie “zamula” Panda Cloud.

U mnie avast działał bez problemu na 8-letnim “złomie” (1.1 Ghz, 768 MB RAM) więc nie gadaj że to wina antywira tylko masz pewnie burdel na kompie. Przeczyść CCleanerem: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

Jak nie pomoże to możesz spróbować formatu i instalacji systemu od nowa.

Tu masz test bezpłatnych antywirów: http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezplatnych-programow-antywirusowych-2012,Artykul,28720,1.html

Ja proponuję Avira Free Anitvirus, z którym komputer jest nawet szybszy niż z Panda Cloud (testowane pod XP Home SP3, Celeron 1.5 GHz, 512 MB RAM). Jak będzie Ci się komputer zamulał z tym antywirusem to go wyczyść albo formatuj, bo innej rady nie ma. Możesz też wypróbować darmowego AVG, na tej konfiguracji sprzętowej po jego instalacji wszystko działało dość sprawnie.

“(testowane pod XP Home SP3, Celeron 1.5 GHz, 512 MB RAM)” A ja mam dwa razy mocniejszy procesor i każdy antywirus powodował mulenie się komputera mimo faktu że cały czas czyszczę go CCleanerem. Obecnie nie używam antywirusa ale głowy i wiem na co wchodzić a na co nie więc problemu z wirusami nie mam.

“Jak będzie Ci się komputer zamulał z tym antywirusem to go wyczyść albo formatuj, bo innej rady nie ma.”

“Jak nie pomoże to możesz spróbować formatu i instalacji systemu od nowa.”

Lub też nie używaj antywirusów tylko zdrowego rozsądku w trakcie korzystania z internetu. Tak nawiasem mówiąc jeśli komputer muli to się go nie formatuje od razu. :frowning:

Dla mnie avast to syf. Miałem go sporo czasu, potem przesiadka na KIS 2012 wersja 30 dniowa i po skanowaniu wyszło ok 22 wirusy. Czego avast nie był w stanie wykryć.

Pytanie tylko, czy podobnie nie byłoby po przesiadce z Kaspra na Avasta.

W to nie wierzę. KIS jest w tej chwili najlepszym oprogramowaniem antywirusowym na rynku, wszystkie testy to potwierdzają. Więc dlaczego miałby być gorszy od darmowego syfiastego avasta?