Antywirus Avast - muli komputer

Jakiś tydzień temu zainstalowałam sobie Avast od tej pory komputer strasznie mi muli może nie sam komputer co przeglądarki mam IE i Mozille Frirefox. Przeważnie korzystam z Mozilli Firefox i tu zaczynają się problemy… od instalacji Avasta każda strona w MF strasznie długo mi się otwiera i często występuje problem z wtyczką adobe - wtyczka uległa awarii wyślij raport o błędach itp … Trochę to denerwujące może można coś przestawić w ustawieniach żeby antywirus mi tak nie zamulał? A może zmienić przeglądarkę?

Stary komputer?

Bo ja korzystam z avasta na dwóch pc, jeden phenom 955, drugi athlon 3800+ i żadnych problemów z wydajnością nie ma.

laptop IBM - stary typ…

Zależy jak stary :slight_smile:

Możliwe, że nie do, końca ( źle) ‘’ odinstalowałeś poprzedni program antywirusowy i powstał konflikt. Avast bardo mało obciąża system , jest lekki.

Panda Cloud Jest dobra jeśli bedzie chciało ci się przinstalowywać antywirusa ona jest trochę letsza

poprzedniego antywirusa Eset Nod odinstalowałam Ccleaner-em ale to była jakaś wersja trial (chyba) nie wiem ja go nie instalowałam w każdym razie musiałam odinstalować poprzedniego antywirusa bo licencja się skończyła a nie bardzo miałam ochotę płacić za nową więc zainstalowałam Avasta. Wydaje mi się że dobrze go odinstalowałam sprawdzałam nawet czy coś nie zostało ale nic nie znalazłam więc chyba ok … A dodam że teraz Avast mam od 2 dni na próbnej wersji trial którą za jakieś dwa tyg. wyłączę i zostanie darmowa jeśli przestanie się mulić. #-o

Nod 32 mniej muli komputer i temu lepiej działało,sam mam stary komputer z 256 ram i procesorem 1ghz i bez antywirusa/z nodem dobrze działa a jak zainstaluję avirę lub avasta to tak spowalnia że szkoda gadać.