Antywirus Avast - muli komputer

(lina21) #1

Jakiś tydzień temu zainstalowałam sobie Avast od tej pory komputer strasznie mi muli może nie sam komputer co przeglądarki mam IE i Mozille Frirefox. Przeważnie korzystam z Mozilli Firefox i tu zaczynają się problemy... od instalacji Avasta każda strona w MF strasznie długo mi się otwiera i często występuje problem z wtyczką adobe - wtyczka uległa awarii wyślij raport o błędach itp .... Trochę to denerwujące może można coś przestawić w ustawieniach żeby antywirus mi tak nie zamulał? A może zmienić przeglądarkę?

(sadaj72) #2

Stary komputer?

Bo ja korzystam z avasta na dwóch pc, jeden phenom 955, drugi athlon 3800+ i żadnych problemów z wydajnością nie ma.

(lina21) #3

laptop IBM - stary typ...

(Marcin1025) #4

Zależy jak stary :slight_smile:

(Echo1) #5

Możliwe, że nie do,, końca ( źle) ‘’ odinstalowałeś poprzedni program antywirusowy i powstał konflikt. Avast bardo mało obciąża system , jest lekki.

(Firemandragon) #6

Panda Cloud Jest dobra jeśli bedzie chciało ci się przinstalowywać antywirusa ona jest trochę letsza

(lina21) #7

poprzedniego antywirusa Eset Nod odinstalowałam Ccleaner-em ale to była jakaś wersja trial (chyba) nie wiem ja go nie instalowałam w każdym razie musiałam odinstalować poprzedniego antywirusa bo licencja się skończyła a nie bardzo miałam ochotę płacić za nową więc zainstalowałam Avasta. Wydaje mi się że dobrze go odinstalowałam sprawdzałam nawet czy coś nie zostało ale nic nie znalazłam więc chyba ok .... A dodam że teraz Avast mam od 2 dni na próbnej wersji trial którą za jakieś dwa tyg. wyłączę i zostanie darmowa jeśli przestanie się mulić. #-o

(pakierhakierxd) #8

Nod 32 mniej muli komputer i temu lepiej działało,sam mam stary komputer z 256 ram i procesorem 1ghz i bez antywirusa/z nodem dobrze działa a jak zainstaluję avirę lub avasta to tak spowalnia że szkoda gadać.